جدیدترین بتای اندروید ۱۲ کنترل گوشی با حرکات چهره را ممکن می‌کند

اشتراک گذاری :

اندروید ابزارهای دسترسی‌پذیری کاربردی زیادی دارد که امکان کنترل راحت‌تر دستگاه‌ها را برای کاربران دارای معلولیت فراهم می‌کند. حالا در جدیدترین بتای اندروید ۱۲ قابلیتی وجود دارد که با استفاده از آن، می‌توان گوشی اندرویدی را با حرکات صورت کنترل کرد.

طبق گزارشی جدید، نسخه بتای ۱۲.۰.۰ اندروید Accessibility Suite که در بتای ۴ اندروید ۱۲ قرار دارد، از قابلیتی به نام «Camera Switches» بهره می‌برد. زمانی که این ویژگی فعال شود، از دوربین سلفی دستگاه برای شناسایی ژست‌های چهره استفاده می‌کند.

با ژست‌های چهره می‌توانید کارهای مختلفی با گوشی اندرویدی‌تان انجام دهید. برای مثال با باز کردن دهان، پنل نوتیفیکیشن به نمایش گذاشته می‌شود یا با بالا بردن ابروها، به هوم اسکرین برمی‌گردید. در تصویر زیر لیستی از حرکات صورت به نمایش گذاشته شده که می‌توان آن‌ها را برای کارهای مختلف شخصی‌سازی کرد.

اندروید ۱۲
با حرکاتی مانند باز کردن دهان، لبخند زدن، بالا انداختن ابروها، نگاه به سمت چپ، راست و بالا می‌توانید کارهای مختلفی از دسترسی به نوتیفیکیشن‌ها گرفته تا انتخاب گزینه‌ها انجام دهید. کاربر حتی می‌تواند مدت زمان و اندازه ژست‌های چهره را هم مشخص کند.

زمانی که در حال استفاده از این قابلیت اندروید ۱۲ باشید، نوتیفیکشن بطور مداوم استفاده از دوربین را به شما گوشزد می‌کند.

در حالی که قابلیت کنترل گوشی با حرکات صورت در اندروید ۱۲ قرار دارد، به نظر نمی‌رسد منحصر به همین سیستم عامل باشد. چرا که توسعه‌دهندگان توانسته‌اند این مجموعه دسترسی‌پذیری را روی دستگاهی با اندروید ۱۱ هم نصب کنند و به چنین قابلیتی دست یابند. با این وجود، برای دسترسی به این قابلیت باید تا زمان عرضه نسخه پایدار جدیدترین سیستم عامل گوگل منتظر بمانیم.

این احتمال وجود دارد که گوگل پس از انتشار نسخه پایدار اندروید ۱۲، تصمیم به عرضه این قابلیت برای محصولات مجهز به اندروید ۱۱ هم بگیرد تا کنترل گوشی با حرکات صورت ممکن شود. جدیدترین سیستم عامل گوگل احتمالا پاییز منتشر خواهد شد.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...