بیت کوین دوباره پرواز می‌کند؛ افزایش قیمت 5 درصدی در 24 ساعت

به نظر می‌رسد اکنون باد به پرچم‌ بیت کوین می‌وزد و این محبوب‌ترین ارز دیجیتال موفق شده تا بعد از مدت‌های رکود، جایگاه خود در بازار را دوباره پس بگیرد. در پایان ماملات روز گذشته، ارزش بیت کوین با 5 درصد افزایش، به 49,106 دلار رسید و در ساعت نگاشته شدن این مطلب، با قیمت 49,340 دلار خرید و فروش می‌شود.

باید به این نکته اشاره کنیم که بیت کوین در روز 13 اردیبهشت ماه، کمترین مقدار خود در سال جاری میلادی را با 27,734 دلار تجربه کرد و از آن تاریخ تا به امروز، 77.4 درصد رشد داشته است. دومین رمزارز مورد توجه بازار یعنی اتریوم نیز با دنبال کردن بیت کوین، نزدیک به 3 درصد پیشرفت را تجربه کرد و هم‌اکنون، به ارزش 3,265 دلار دست یافته است.

بیت کوین در فروردین ماه سال جاری و بعد از اعلام تصمیم کمپانی تسلا برای سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد دلاری در این بازار، به قله تاریخی 62,700 دلاری رسید و بعد از یک سقوط ناگهانی، هنوز نتوانسته به این قیمت نزدیک شود.

هفته گذشته استقبال سرمایه‌گذاران و امیدواری آن‌ها به ادامه روند خوب در بازار رمزارزها، موجب شد که جمع سرمایه انباشته در دنیای ارزهای دیجیتال، بار دیگر از 2 تریلیون دلار فراتر رود. علاوه بر بیت کوین و اتریوم، رمزارزهایی مانند دوج کوین، باینانس کوین و XPR نیز روزهای خوبی را سپری می‌کنند.

دوج کوین روز گذشته با 12.5 درصد افزایش، به قیمت 0.325 دلار رسید تا ارزش کل بازاری فوق‌العاده بیش 42.5 میلیارد دلار را در اختیار داشته باشد. این پیشرفت اعجاب انگیر را باید ناشی از حمایت خالق اتریوم، ویتالیک بوترین از دوج کوین دانست. 

خبر مهم هفته گذشته که در شادابی معاملات این هفته بیت کوین بی‌تاثیر نبوده را باید تصمیم دومین شرکت وام‌دهنده بزرگ آمریکا یعنی United Wholesale برای به وجود آوردن امکان پرداخت قسط‌ها از طریق بیت کوین در نظر گرفت. این قابلیت قرار است از فصل سوم 2021، در اختیار مشتریان این شرکت قرار بگیرد.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...