آلمان از اهدای ۷۰ میلیون دوز واکسن کرونا به آفریقا خبر داد

اشتراک گذاری :

«آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان اعلام کرد در سال جاری بیش از ۷۰ میلیون دوز واکسن کرونا را در اختیار کشورهای آفریقایی قرار می‌دهد. این موضوع در حالی اعلام شده که آخرین تعهد آن‌ها، اهدای ۳۰ میلیون واکسن بوده است.

مرکل پس از نشست با رهبران آفریقایی در مورد طرح «قرارداد G20» با آفریقا در کنفرانس خبری خود گفت: «آلمان نه تنها ۳۰ میلیون دوز واکسن بلکه ۷۰ میلیون دوز را در اختیار کشورهای آفریقایی قرار خواهد داد.»

به گفته «سیریل رامافوسا»، رئیس جمهور آفریقای جنوبی رهبرای آفریقایی در اجلاس اعلام کرده‌اند که «این عادلانه نیست که آفریقا فقط ۲ درصد از جمعیت ۱.۳ میلیاردی خود را واکسینه کرده و با این وجود کشورهای توسعه یافته تا ۶۰ درصد واکسینه شده‌اند.» او در کنفرانس خبری مشترک با مرکل گفت:

«همه ما در آن جلسه عقیده داشتیم که باید به آفریقا فرصت و حق تولید واکسن داده شود

مرکل نیز در پاسخ به این موضوع اطمینان داد که می‌تواند «انتقال مرحله به مرحله تکنولوژی» را برای تولید واکسن‌های کووید -۱۹ در آفریقا انجام دهد. در انتها رامافوسا از مرکل برای ثبت قرارداد G20 با آفریقا تشکر کرد.

قرارداد اشاره شده در سال ۲۰۱۷ تحت ریاست گروه ۲۰ آلمان راه‌اندازی شد که سرمایه‌گذاری خصوصی در آفریقا را ترویج می‌کند و هدف اصلی آن کاهش فقر منطقه است. بسیاری از مردم آفریقا به دلیل بی‌ثباتی سیاسی و خشونت، راهی اروپا می‌شوند.

آنگلا مرکل که از سال ۲۰۰۵ در قدرت است، قصد دارد پس از انتخابات فدرال آلمان در ۲۶ سپتامبر (۴ مهر) کناره‌گیری کند.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...