تماشا کنید: تک شاخ رباتیک شرکت Xpeng؛ باهوش‌تر از ماشین‌های خودران

اشتراک گذاری :

همه شرکت‌های فناوری جهان دوست دارند تا جای پای خود در بازار خودروهای خودران را محکم کنند. اما خودروهای خودران را فراموش کنید، زیرا یک اسب رباتیک ساخته شده که می‌توان روی آن سوار شد و درست مانند یک موجود واقعی، با آن ارتباط برقرار کرد.

شرکت چینی Xpeng که از شیائومی به عنوان یکی از حامیانش یاد می‌شود، این تک شاخ رباتیک را معرفی کرده و می‌خواهد به بازار معرفی کند. نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چنین محصولی با چه واکنشی در میان مشتریان روبرو شود، ولی می‌توان به قاطعیت گفت که این دستگاه منحصر به فرد، حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

ساخت نمونه‌های رباتی حیوانات مختلف، اتفاق چندان جدیدی نیست و موسساتی مانند بوستون داینامیکس هر ساله محصولات متنوعی از این گروه را برای مقاصد نظامی یا سرگرمی برای مشتریان خود فراهم می‌کنند. با این حال، اسب رباتیک Xpeng در سطح متفاوتی ظاهر شده و از آن می‌توان به عنوان یک وسیله نقلیه برای کودکان استفاده کرد.

بر اساس اعلام شرکت Xpeng که در ساخت خودرو نیز فعالیت دارد، می‌توان روی این ربات چهارپا سوار شد. در ویدئویی که توسط این کمپانی برای معرفی این محصول جدید منتشر شده است، می‌توانیم شباهت راه رفتن آن به یک کره اسب واقعی را مشاهده کنیم. 

این ربات از فناوری‌های پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند که برای آن امکان جابه‌جایی سریع، دیدن موانع مختلف و جلوگیری از برخورد با آن‌ها را فراهم می‌کند. تک شاخ رباتیک Xpeng همچنین می‌تواند در انواع مسیرها حرکت کرده و با جهت‌یابی هوشمند در کنار فناوری‌های تشخیص حرکت، مانند یک سگ دست آموز، اشیا مختلفی که برایش پرتاب می‌شود را گرفته و به ما بازگرداند.

شرکت Xpeng هدف اصلی خود در ساخت این محصول را فراهم آوردن همراهی مناسب برای انسان‌ها عنوان کرده، زیرا این کره اسب رباتیک می‌تواند صدای افرادی متفاوت را تشخیص داده و به زبان بدن واکنش نشان دهد. این محصول را همچنین می‌توان با فرمان‌های لمسی نیز کنترل کرد.

هنوز اطلاعاتی در مورد زمان معرفی این ربات به بازار منتشر نشده و باید منتظر جزئیات بیشتر در مورد آن بمانیم. این رباتیک برای کودکان طراحی شده و می‌تواند هدیه مناسبی برای آن‌ها باشد.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...