مشکل عجیب کارت‌های گرافیک جدید که باورتان نمی‌شود

آن‌طور که پیداست مشکلات عجیب در مونتاژ کارت‌های گرافیک جدید تمامی ندارد و شاهد تکرار اشتباهات باورنکردنی در نصب پد رسانای گرما هستیم.

دو کاربر در ردیت گزارش کرده‌اند در پی دمای بسیاری بالای کارت‌های گرافیک خود تصمیم به باز کردن آن می‌گیرند که با صحنه باورنکردنی روبرو می‌شوند. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که فروم های اینترنتی مملو از گزارش‌هایی مبنی بر دمای بسیار بالای تراشه‌های حافظه کارت‌های گرافیک جدید هستند.

بسیاری می گویند با تعویض پد رسانای گرما تراشه‌های حافظه شاهد افت چشمگیر دما هستند و سازندگان کارت گرافیک را به استفاده از پدهای ارزان و بی کیفیت با هدف صرفه جویی در هزینه‌ها متهم می‌کنند.

تعویض پدهای رسانای گرما کار دشواری نیست اما معمولاً باعث ابطال گارانتی می‌شود، در عین حال هرگونه اشتباه می‌کند به خرابی کارت گرافیک بیانجامد؛ بنابراین انجام آن توصیه نمی‌شود. با این وجود برخی از کاربران هم تصمیم می‌گیرند خودشان پد رسانای گرما کارت گرافیک جدید خود را با یک نمونه باکیفیت‌تر تعویض کنند یا حتی در مواردی که پد ناقل گرما نصب نشده است، خود دست به کار شوند.

یکی از قربانیان این مشکل جدید یک کاربر ردیت با نام کاربری kamaloo92 است که متوجه می‌شود یک ستون چهارتایی از تراشه‌های حافظه فاقد پد رسانای گرما هستند و دمای آنها به 110 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. خوشبختانه پس از نصب پد رسانای گرما، حالا دما از 80 درجه فراتر نمی‌رود.

کاربر دوم هم گزارش کرده یک پد رسانای گرما به طرز نامناسبی نصب شده و باعث داغ کردن بیش از حد کارت گرافیک شده است. در نهایت با تعویض پد ناقل گرما، بیشینه دما از 76 درجه به 61 درجه کاهش پیدا کرده است.

طی ماه‌های اخیر گزارش‌های مشابهی از نقص‌های باورنکردنی کارت‌های گرافیک منتشر شده است، از همین رو توصیه می‌شود هنگام خرید یک کارت گرافیک جدید و پیش از نصب؛ آن را از نظر ظاهری حسابی بررسی کنید.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...