ویندوز ۱۱ از تراشه اپل M1 پشتیبانی نمی کند

اشتراک گذاری :

مایکروسافت به تازگی تأیید کرده است که ویندوز 11 در دستگاه های مبتنی بر تراشه Apple M1 پشتیبانی نمی شود. این شرکت حتی بیلد تازه جدیدترین نسخه سیستم عامل ویندوز خود را نیز منتشر کرد. اینکه ویندوز ۱۱ از تراشه اپل M1 پشتیبانی نمی کند می تواند برای طرفداران محصولات جدید اپل خبر خوبی نباشد.

مایکروسافت همچنین می‌گوید که اگر ویندوز ۱۱ را به‌صورت Clean Install نصب کنید، سیستم وجود پردازنده سازگار در کامپیوتر را بررسی نمی‌کند، در نتیجه احتمالا می‌توانید ویندوز را روی دستگاه‌های پشتیبانی‌نشده نصب کنید.

عدم پشتیبانی ویندوز ۱۱ از تراشه اپل M1

این خبر با تأیید سخنگوی غول فناوری آمریکایی به The Register منتشر شد، زیرا این شرکت یک کمپین تبلیغاتی برای سیستم عامل ویندوز 11 منتشر کرده است که قرار است در کمتر از یک ماه عرضه شود. علاوه بر این، این گزارش همچنین نشان داد که مایکروسافت هنوز کد پیش نمایش Windows Insiders را از طریق کانال های Dev و Beta تغییر می دهد.

شایان ذکر است که اخیراً یک ماشین مجازی ویندوز ۱۱ که بر روی M1 Mac کار می کند، مشاهده شد که با مشکلات سازگاری سخت افزاری روبرو بود و خطایی در نسخه Dev Channel Windows Insider را نشان می دهد.

همچنین Register از مایکروسافت در مورد برنامه های آینده برای M1 Mac در Parallel Desktop پرسید. اما متأسفانه، این شرکت اعلام کرد که در حال حاضر این یک سناریوی پشتیبانی نشده است.

در همین حال، حتی اجرای مستقیم سیستم عامل جدید بر روی سخت افزار نیز در حال حاضر نیز پشتیبانی نمی شود. به غیر از این، این شرکت هنوز روی راه اندازی جهانی ویندوز 11 کار می کند، اما تعدادی از مسائل هنوز باقی است که شامل بررسی اشکال برای برخی از کاربران Surface Pro X است که باعث ناپدید شدن نوار وظیفه و غیرفعال شدن منو Start می شود.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...