معاون وزیر کشور: منع تردد شبانه لغو نشده است

اشتراک گذاری :

منع تردد شبانه همچنان پابرجاست [به روز رسانی] - شهریور ۱۴۰۰

با توجه به گفته‌های معاون وزیر کشور طرح ممنوعیت تردد شبانه همچنان پابرجا بوده و هنوز تصمیمی در خصوص لغو آن از سوی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اعلام نشده است.

در واقع تنها افرادی که در ساعات ممنوعه به مراکز شبانه‌روزی واکسیناسیون مراجعه کنند جریمه نخواهند شد. در همین راستا جریمه افرادی که در دو روز اخیر در ساعات ممنوعه تردد داشته تا بتوانند واکسن بزنند حذف می‌شود.

حسین ذوالفقاری در این خصوص توضیح داد:

در صورتی که فردی در ساعات ممنوعه تردد داشته تا بتواند از خدمات مراکز واکسیناسیون شبانه‌روزی بهره ببرد جریمه وی حذف خواهد شد. البته لیست افراد واجد این شرایط به همراه کد ملی و پلاک خودرو آن‌ها باید توسط وزارت بهداشت به پلیس راهنمایی و رانندگی ارسال شود تا اجرایی شدن مراحل بعدی امکان‌پذیر باشد.

در صورت جریمه شدن به دلیل تردد در ساعات ممنوعه جریمه آن‌ها حذف خواهد شد.

گفتنی است جریمه‌های اعمالی در طی دو شبانه‌روز گذشته نیز به دلیل اخبار ضدونقیض پخش شده در فضای مجازی بخشیده خواهد شد.

مردم همچنان برای تردد شبانه جریمه می‌شوند [به روز رسانی] - شهریور ۱۴۰۰

دو روز پیش بود که اعلام شد ممنوعیت تردد‌های شبانه لغو شده و از این پس خودرویی به دلیل تردد شبانه جریمه نخواهد شد. اما حالا پلیس می‌گوید که هنوز ابلاغیه لغو منع تردد شبانه به ما واصل نشده است.

با این اوصاف اگر خودرویی از روز ۲۰ شهریور ماه یعنی زمان اعلام لغو ممنوعیت ترددهای شبانه؛ جابجایی در طول ساعات ممنوعه داشته باشد جریمه شده است.

البته پلیس می‌گوید اگر ابلاغیه لغو ممنوعیت تردد شبانه به پلیس واصل شود و در آن نوشته باشد که از ۲۰ شهریور منع تردد ملغی شود، جریمه‌های این چندشب پاک خواهد شد.

اعلام خبر لغو ممنوعیت تردد شبانه از سوی ستاد ملی کرونا افزایش ترافیک در معابر شهری را در پی داشته و حالا عدم ابلاغ این موضوع به پلیس و ثبت جریمه های ۲۰۰ هزارتومانی تردد، سبب سردرگمی مردم شده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونای نداشته است. در زمان اعلام لغو محدودیت‌های تردد شبانه عنوان کرده بود که این محدودیت‌ها بر کنترل شیوع کرونا تاثیر چندان

البته وی از مردم خواسته بود که جز در موارد ضروری و اموری مانند تزریق واکسن در خیابان ها تردد نکنند و همچون گذشته به حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی پایبند باشند.

درآمد ۱۲۴ میلیارد تومانی دولت از جریمه ۶۲۰ هزار خودرو در طرح منع تردد شبانه  [به روز رسانی] - اردیبهشت ۱۴۰۰

جریمه ۶۲۰ هزار دستگاه خودرو و درآمد ۱۲۴ میلیارد تومانی ماحصل اجرای طرح منع تردد شبانه در کشور است. از زمان اوج گیری شیوع بیماری کرونا در کشور، ستاد ملی مبارزه با این ویروس، طرح ممنوعیت تردد شبانه را با همکاری پلیس و نهادهای نظامی به اجرا گذاشت که تقریبا در کنترل رفت و آمدها و کاهش گسترش بیماری، اثر گذار بود. با این حال، شواهد نشان می‌دهند که کماکان بسیاری از افراد با زیر پا گذاشتن این قانون، در ساعات ممنوعیت از اتومبیل خود استفاده کرده اند.

علی همه خانی، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور، از تعداد خودروهای متخلف و میزان جریمه‌های انجام شده در ماه‌های گذشته، سخن گفته است.

همه خانی می‌گوید که از زمان آغاز اجرای طرح ممنوعیت تردد شبانه، ۶۲۰ هزار دستگاه خودرو فقط در پایتخت جریمه شده‌اند. به گفته این مقام نیروی انتظامی، هر بار تردد در ساعات ممنوعه شب، جریمه ۲۰۰ هزار تومانی را برای راننده متخلف به دنبال دارد. همه خانی مجموع درآمد حاصل از جریمه تعداد خودرو نامبرده را ۱۲۴ میلیارد تومان عنوان کرده است.

همچنین او به لغو موقت طرح ترافیک در تهران اشاره کرده که تا یک هفته ادامه دارد. وی در پایان تاکید کرده که بر خلاف طرح ترافیک، اجرای طرح منع تردد شبانه کماکان در پایتخت دنبال می‌شود و فقط در شب‌های قدر از اجرای این طرح، جلوگیری به عمل خواهد آمد.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...