Dota 2 به نسخه‌های قدیمی ویندوز پشت می‌کند

اشتراک گذاری :

این هفته Valve کرد در آینده نزدیک به پشتیبانی بازی محبوب Dota 2 از نسخه‌های قدیمی ویندوز و مک پایان می‌دهد. آن‌طور که این ناشر می‌گوید، حذف پشتیبانی دوتا 2 از سیستم عامل‌ها و همچنین رابط‌های برنامه نویسی قدیمی با هدف تسهیل توسعه آپدیت‌های جدید است.

به گفته Valve طی ماه‌های پیش رو پشتیبانی از نگارش‌های 32 ویندوز و همچنین macOS پایین‌تر از نگارش 10.14 متوقف می‌شود. ظاهراً با این تغییر دوتا 2 تنها از رابط برنامه نویسی DirectX 11 و Vulkan پشتیبانی خواهد کرد و پشتیبانی از DirectX 9 and OpenGL متوقف می‌شود. همچنین پشتیبانی از رابط برنامه نویسی XAudio خاتمه می‌یابد و دوتا 2 به SDL Audio سویچ می‌کند.

آن‌طور که Valve می‌گوید، Dota 2 از قابلیت‌های جدید سیستم عامل‌ها و API های جدید برای ارائه گرافیک، صدا و عملکرد بهتر بهره می‌گیرد، به همین دلیل باید منابع توسعه دهنده بازی صرف سیستم‌های به روز تر شود. Valve تاکید کرد پایان پشتیبانی از سیستم عامل‌ها و رابط‌های برنامه نویسی قدیمی به توسعه دهندگان دوتا 2 کمک می‌کند تا بر روی قابلیت‌های جدید و ارائه یک تجربه بهتر تمرکز کنند.

Valve تعیین نکرده با این کار چه تعداد از گیمرهای دوتا 2 پشتیبانی نمی‌شوند اما تاکید دارد این اتفاق بر روی اغلب گیمرها بی تأثیر خواهد بود. با توجه به اینکه Dota 2 جزء محبوب‌ترین بازی‌های استیم است و کمتر از یک درصد گیمرهای استیم از نگارش 32 بیتی ویندوز یا نسخه‌های قدیمی macOS استفاده می‌کنند، احتمالاً این موضوع برای گیمرها بسیار کم اهمیت خواهد بود.

بد نیست اشاره کنیم League of Legends با وجود توصیه به استفاده از نگارش‌های 64 بیتی ویندوز، هنوز از نگارش‌های 32 بیتی و macOS تا نگارش 10.12 پشتیبانی می‌کند. البته خبری از پشتیبانی از DirectX 9 نیست. در آن سو Valorant هم تنها از نگارش‌های 64 بیتی ویندوز پشتیبانی می‌کند.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...