واتس‌اپ امکان گزارش پیام تکی را به شکل آزمایشی اضافه کرد

در اوایل ماه جاری واتس‌اپ برای بررسی سیستم گزارش‌دهی و تعدیل پیام‌های خود مورد بررسی دقیق قرار گرفت. اکنون، ظاهراً این شرکت روی روش جدید و مختصرتری برای گزارش پیام‌ها توسط کاربران کار می‌کند.

با توجه به جزئیات مشاهده شده توسط وب‌سایت WABetaInfo ، آخرین نسخه بتای پیام‌رسان واتس‌اپ در اندروید، قابلیت گزارش پیام‌ها به طور تکی و خاص را برای WhatsApp به ارمغان می‌آورد.

سیستم ریپورت کاربر فعلی، پیام گزارش شده و چهار پیام قبلی آن را به WhatsApp ارسال می‌کند. با این وجود به نظر می‌رسد پیام‌های اضافی که ارسال می‌شود زمینه بیشتری برای تصمیم گیری در مورد محدودیت یا عدم محدودیت کاربر برای واتس‌اپ فراهم می‌کند.

ظاهراً این ویژگی جدید به کاربران این امکان را می‌دهد تا یک پیام مشخص را از چت شخصی، بحث گروهی یا از حساب تجار خود برای ریپورت ارسال نمایند.

کسانی که نسخه بتا 2.21.20.1  برنامه واتس‌اپ را در اختیار دارند هنگام انتخاب یک پیام خاص، یک منوی کشویی جدید را مشاهده خواهند کرد. با ضربه زدن روی این گزینه یک صفحه باز می‌شود که به کاربران امکان می دهد مشاغل یا مخاطبین متخلف را مسدود کنند.

با این وجود هنوز مشخص نیست چه زمانی این ویژگی بر روی نسخه‌های پایدار برنامه واتس‌اپ افزوده می‌شود؛ اما زمان آن نشان می‌دهد که توسعه آن پاسخی نسبت به اعتراض اخیر کاربران به سیستم نظارتی واتس‌اپ است. به نظر می‌رسد که ویژگی گزارش پیام تکی، یک راه معقول‌تر برای گزارش مخاطبین در عین حفظ حریم شخصی باشد.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...