چین به‌زودی از جنگنده بدون سرنشین CH-6 با حداکثر برد ۱۲ هزار کیلومتر رونمایی می‌کند

اشتراک گذاری :

در نمایشگاه هوایی بین‌المللی چین که در ۶ تا ۱۱ مهر برگزار می‌شود، جت جنگنده بدون سرنشین Cai Hong (Rainbow) 6 یا CH-6 به نمایش عمومی در می‌آید. به گزارش China-Arms، این جنگنده جدید یک هواپیمای بدون سرنشین بزرگ با سرعت و برد طولانی است. این رسانه ادعا کرده همه‌ چیز را در مورد این جنگنده جدید چین می‌داند.

این محصول بسیار شبیه CH-5 است و تنها تفاوت آن در بخش دم T شکل هواپیما است. قسمت دم تی شکل و بال‌های آن نیز بلندتر شده. حداکثر وزن آن هنگام برخاستن از زمین ۷.۸ تن خواهد بود و ظرفیت بارگیری آن ۳۰۰ کیلوگرم در حالت شناسایی و ۲ تن در حالت شناسایی-حمله خواهد بود. ظرفیت سوخت جت جنگنده CH-6 در حالت شناسایی ۳.۴۲ تن و در حالت شناسایی-حمله به ۱.۷۲ تن می‌رسد.

از مشخصات جت جدید چینی‌ها می‌توان به طول ۱۵ متری هواپیما، بال ۲۰.۵ متری و ارتفاع ۵ متری آن اشاره کرد. حداکثر سرعت هواپیما به ۸۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد. این محصول یکی از بزرگترین پهپادهای چین محسوب می‌شود و می‌تواند ماموریت‌های مختلفی از جمله شناسایی و حمله را انجام دهد. همچنین قابلیت نصب موشک‌های هوا به زمین و استفاده به عنوان یک سکوی ثابت هوایی طولانی مدت را داراست.

سرعت کروز در CH-6 بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر در ساعت، ارتفاع آن ۱۰ کیلومتر، حد پرواز ۱۲ کیلومتر، حداکثر مسافت در حالت شناسایی ۲۰ ساعت و در حالت شناسایی-حمله ۸ ساعت خواهد بود. همچنین حداکثر مسافت در حالت شناسایی ۱۲۰۰۰ کیلومتر و در حالت شناسایی-حمله ۴۵۰۰ کیلومتر، حداکثر سرعت صعود ۲۰ متر بر ثانیه و شعاع عملیاتی آن ۳۰۰ کیلومتر است. چین با برگزاری نمایشگاه هوا و فضا از جدیدترین دستاوردهای هوایی خود رونمایی می‌کند و احتمالا توجه بسیاری از کشورها برای خرید هواپیما را به خود جلب خواهد کرد.

منبع :    china-arms.com

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...