رئیس پلیس امنیت اقتصادی: برخی از ادارات دولتی دستگاه ماینر دارند

اشتراک گذاری :

حدود دو هفته از کشف دستگاه‌های استخراج رمزارز در زیرزمین سازمان بورس و اوراق بهادار ایران می‌گذرد که امروز سردار محمدرضا مقیمی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی، از وجود دستگاه‌های ماینر بیشتری در تعدادی از ادارات و سازمان‌های دولتی کشور خبر می‌دهد. قضیه این ماینرهای مخفی از چه قرار است؟

دو هفته پیش بود که خبر شوکه‌کننده‌ای مبنی بر کشف و ضبط دستگاه‌های ماینر در زیرمین ساختمان بورس تهران منتشر شد؛ خبری که خیلی زود رسانه‌ای شده و منجر به استعفای مدیرعامل سازمان بورس از این شرکت گردید.

اما امروز نیز خبری دیگر به نقل از سردار محمدرضا مقیمی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی، طی مصاحبه‌ای که با خبرنگاران داشته به دست آمد که از جولان ماینرهای سرگردان حتی در دستگا‌ه‌های دولتی حکایت دارد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی در خصوص فعالیت این ماینرها اذعان دارد که سازمان‌های مذکور هم‌اکنون نیز دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال خود را در اختیار دارند اما قرار بر این بوده که از آن‌ها استفاده نکنندکما اینکه ظاهراً اکثر این سازمان‌ها نیز چنین کرده‌اند.

وی در ادامه اظهارات خود این طور بیان می‌کند که پلیس امنیت اقتصادی، آمار سازمان‌ها و مراکز دولتی دارنده این قبیل دستگاه‌ها را در اختیار دارد اما این که آیا مراکز مذبور علی‌رغم مغایرت با قانون، اقدام به استفاده از ماینرهای خود کرده‌اند یا خیر قابل بررسی است.

به دنبال پخش این مصاحبه، سازمان صنعت برق با تماسی به پلیس امنیت اقتصادی، با غیرمجاز خواندن استفاده و در اختیار داشتن این دستگاه‌های ماینر، از پلیس خواستار شد که اطلاعات سازمان‌های مورد بحث را در اختیار صنعت برق گذاشته تا مراحل قانونی در برخورد با آن‌ها طی شود.

مصطفی رحبی مشهدی، سخنگوی این سازمان طی تماسی تلفنی گفت:

در صورت وجود ماینر‌های غیر مجاز در ادارات و وصل بودن این دستگاه‌ها به شبکه سراسری برای استخراج رمز ارز، طبق قانون و مقررات با ادارات متخلف برخورد جدی خواهد شد.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...