مدیرعامل اینتل برای انویدیا خط و نشان کشید

اشتراک گذاری :

اینتل برای مدتی طولانی در بازار پردازنده‌های دسکتاپ یکه تاز و رقیب برتر تیم سرخ بود اما مدتی می‌شود که بازار به تیم سرخ تغییر کرده است. حالا اینتل به تیم سبز اعلان جنگ کرده و به دنبال حضور جدی در بازار کارت‌های گرافیک است.

 

 

مدیرعامل اینتل در جریان یک مصاحبه به موضوعات مختلفی پرداخته که یکی از آنها رقابت با انویدیا در بازار پردازنده گرافیکی است. آن‌طور که پت گلسینگر ادعا می‌کند اینتل مزایایی نسبت به انویدیا دارد که بزرگ‌ترین آنها خودداری از انحصار گرایی است.

 

 

به گفته مدیرعامل اینتل، انویدیا برای مدت طولانی بر بازار کارت گرافیک چیره شده است اما این کمپانی رویکرد بسیار انحصارگرایانه‌ای دارد که اینتل خلاء به وجود آمده را پُر خواهد کرد. وی تاکید کرد تلاش‌های اینتل برای رقابت با انویدیا فراتر از ارائه قابلیت‌ها، کارایی یا مصرف انرژی است و تیم آبی می‌کوشد همه آنها را با قیمت مناسبی در اختیار مشتریان بگذارد.

جالب اینکه مدیرعامل اینتل می‌گوید موفقیت انویدیا تا حد زیادی ناشی از بی رقیب بودن و خوش شانسی این کمپانی است. وی ادعا می‌کند وضعیت کنونی انویدیا بسیار برای این کمپانی خوش اقبالی می‌آورد که قابل انکار نیست و اینتل کار آسانی در پیش نخواهد داشت. با این حال گلسینگر تاکید می کند بازار تشنه یک انتخاب سوم است.

پت گلسینگر در بخش دیگری از این مصاحبه به تشریح رویکرد اینتل برای رقابت با انویدیا و AMD پرداخت. به گفته مدیرعامل اینتل آنها امکان تجمیع پردازنده گرافیکی داخلی با پردازنده گرافیکی مجزا را فراهم می‌کنند تا بتوان به کارایی بالاتری دست پیدا کرد. همچنین وی بر روی عملکرد بی نقص چنین ترکیبی تاکید کرد.

حالا باید منتظر ماند و دید اینتل چقدر در فراهم کردن یک انتخاب سوم برای خریداران موفق عمل خواهد کرد.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...