نام ایران برای نخستین بار از فهرست ۱۰ کشور اول در مرگ و میر کرونایی خارج شد

به گزارش وب سایت «worldometers»، طی بازه ۲۴ ساعته، ایران با ۱۹۷ مورد مرگ در اثر ابتلا به بیماری کرونا توانست برای اولین بار از لیست ۱۰ کشور با بیشترین آمار مرگ و میر کرونایی خارج شود.

براساس داده های آماری ارائه شده از سوی این وب سایت، در همین بازه زمانی آمریکا با ۱۵۹۴ مورد مرگ و میر کرونایی در جایگاه اول و قبل از روسیه با ۱۱۲۳ مورد مرگ قرار گرفته است. در همین جدول هند در جایگاه سوم، اوکراین چهارم و رومانی پنجمین جایگاه مرگ و میر کرونایی‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

این نخستین بار نیست که تعداد مرگ و میر در اثر کرونا در ایران به کمتر از ۲۰۰ نفر طی ۲۴ ساعت می‌رسد. اواسط مهرماه برای نخستین بار و براساس آمارهای رسمی تعداد مرگ و میر کرونایی در ایران توانست به کمتر از ۲۰۰ نفر در روز کاهش پیدا کند. اما این اولین بار است که از فهرست ۱۰ کشور با بیشترین میزان مرگ و میر خارج شده‌ است.

واکسیناسیون گسترده طی ماه‌های گذشته توانست آمار مرگ و میر کرونا در ایران را که به نقطه اوج رسیده بود کاهش دهد. هرچند هنوز نگرانی‌هایی در مورد پیک ششم کرونا مطرح می‌شود و در برخی استان‌ها وضعیت هنوز در شرایط پرخطر قرار دارد، اما آمارهای رسمی نویدبخش هستند.

تسریع روند واکسیناسیون نتایج خود را به ثمر نشاند و با تکمیل تزریق دوز دوم واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، می‌توان منتظر روزهای بهتری هم بود. شروع فصل سرما و بیماری‌های فصلی از یک طرف و برنامه‌های بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس باعث شده برخی نگرانی‌ها در مورد پیک ششم کرونا مطرح شود.

سخنگوی آموزش و پرورش می‌گوید احتمالا آذرماه شاهد از سرگیری فعالیت تمام مدارس به صورت حضوری باشیم. هرچند پیشتر گفته شده بود که مدارس از اواسط آبان‌ماه حضوری می‌شود. باید دید طی ماه‌های آینده و با تغییرات فصلی در نهایت چه تصمیمی عملی خواهد شد و آیا ایران می‌تواند نام خود را از فهرست کشورهایی با بیشترین آمار مرگ و میر برای همیشه حذف کند یا خیر.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...