حمله سایبری به سامانه یادگیری الکترونیک دانشگاه تهران

اشتراک گذاری :

تا پیش از این محور بسیاری از اخبار مربوط با حملات سایبری در کشور، مراکز صنعتی، نظامی و خدمات دولتی بود که بنابر اعلام نهادهای دولتی، غالباً از سوی کشورهای خارجی انجام شده بود. آخرین این حملات که هنوز منشاء آن اعلام نشده مربوط به سامانه آموزش الکترونیک دانشگاه تهران است.

پیش از این هک و ممانعت از دسترسی به وبسایتهای دانشگاهها به کرات در کشور گزارش شده که بیشتر آنها از سوی هکرهای ایرانی و در برخی موارد خود دانشجویان انجام شده بود.

اما در خبر جدیدی که توسط دانشجویان دانشگاه تهران به رسانه‌ها منعکس شده، علت کندی‌های اخیر سامانه یادگیری الکترونیکی این دانشگاه مشخص شده است. ظاهراً این سامانه مورد حملات سایبری قرار گرفته که دسترسی و استفاده از آن را برای دانشجویان‌، با اختلال مواجه کرده است.

مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه تهران در ایمیلی به دانشجویان و اساتید این دانشگاه کندی و اختلال سامانه یادگیری الکترونیکی دانشگاه تهران در هفته گذشته را اعلام کرده است. در متن این ایمیل اینطور آمده است:

متأسفانه در این هفته به دلیل کمبود منابع پردازش و حملات سایبری هم زمان در سامانه elern (یادگیری الکترونیکی) با کندی و اختلال رو به رو بودیم.

همین جا از تمامی دانشجویان و اساتید از این بابت عذرخواهی کرده و تلاش میکنیم در هفته آتی مشکلات را به تدریج کاهش دهیم.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...