هدست واقعیت مجازی اپل با سخت‌افزار قدرتمند سال 2022 میلادی از راه می‌رسد

به تازگی شایعه شده هدست واقعیت مجازی اپل با محور گیمینگ و مدیا در سال آینده میلادی روانه بازار می‌شود و از مشخصات سخت‌افزاری قدرتمندی بهره خواهد برد.

درست پس از زمانی که فیسبوک از هدست واقعیت مجازی خود رونمایی کرد، شایعات فراوانی درباره‌ برنامه‌ هدست واقعیت مجازی اپل منتشر شده و به‌نظر می‌آید سال آینده میلادی می‌توان به این محصول خبرساز دسترسی داشت.

آنطور که خود شرکت اعلام کرده، هدف از ساخت و توسعه‌ این محصول بازار گیمینگ و مدیا بوده است. طبق آخرین گزارشی که درباره‌ وضعیت هدست واقعیت مجازی کوپورتینویی‌ها منتشر شده، بیشترین مشکلات تیم توسعه‌‌دهنده این هدست به بخش خنک کننده این هدست بوده که شامل یک فن خنک‌کننده است.

همین موضوع دردسرهای زیادی برای تیم فنی ایجاد کرده است. البته به نظر می‌آید این مشکل با توسعه‌ تراشه M1 اپل تا حدودی برطرف شده است.

از آنجایی که هدف تولید چنین محصولی، گیمینگ و مدیا است، بنابراین طبیعی است که یک نمایشگر با کیفیت و قابلیت اجرای برنامه‌های سنگین از نیازهای اولیه این هدست است. ظاهراً در توسعه‌ این هدست مجازی از دو تراشه استفاده می‌شود که یکی از آن برای پردازش گرافیکی به کار می‌رود و پردازنده‌ دوم برای سنجش و پردازش پارامترها و سنسورهای حرکتی و حیاتی این محصول به کار خواهد رفت.

از آنجایی که این هدست به اپ استور اپل متصل می‌شود، بنابراین نیاز به توسعه‌ یک سیستم‌عامل مخصوص نیز وجود خواهد داشت. تولید و آماده کردن محتوایی مناسب با این هدست هم از دیگر نیازمندی‌های عرضه این هدست است.

انتظار می‌رود کیفیت نمایشگر این هدست 4K و میکرو LED باشد و شرکت سونی به سفارش شرکت اپل خواهد ساخت. طبیعی است که هزینه‌ ساخت چنین مانیتور و در نهایت این هدست زیاد خواهد شد، اما این تنها راه استفاده و توسعه‌ یک محصول با نیازمندی‌های خود است.

مورد دیگر نیز این است که طیف مخاطبان و خریداران این محصول نیز متفاوت‌تر از دیگر محصولات اپل خواهد بود و افراد پولدار می‌توانند برای خرید آن اقدام کنند چرا که احتمال می‌رود که در ارزان‌ترین حالت خود، 1500 دلار قیمت گذاری شود. بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که قیمت متعادل چنین محصولی به 3000 دلار خواهد رسید.

بسیاری از کارشناسان سال عرضه‌ی چنین محصولی را 2025 در نظر گرفته‌اند و اگر این حرف درست باشد، بیش از 10 سال از برنامه‌های اپل برای ساخت چنین محصولی می‌گذرد. باید منتظر ماند و دید که در نهایت آیا ما شاهد نوع جدیدی از محصولات اپل خواهیم بود یا خیر.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...