مراکز مجاز استخراج ارز دیجیتال خاموش شدند

سخنگوی صنعت برق اعلام کرده که وزارت نیرو برای کاهش مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌های برق از مراکز مجاز استخراج رمز ارز خواسته تا استخراج ارز دیجیتال را متوقف کنند.

بر اساس اعلام مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق، وزارت نیرو از یک ماه گذشته اقداماتی را برای کنترل میزان مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها را آغاز کرده است.

از جمله این اقدامات می‌توان به قطع برق مراکز مجاز استخراج رمز ارز، تعدیل روشنایی معابر در مناطقی که حادثه خیز نیستند، پایش دائم و برخورد جدی با مصرف زیاد انرژی در ادارات اشاره نمود.

مصطفی رجبی اعلام کرده که با هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت نفت، تامین سوخت مایع نیروگاه‌ها تسهیل شده و هم اکنون حدود ۵۵ درصد از ظرفیت مخازن گازوئیل نیروگاه‌های برق کشور تکمیل شده است.

رجبی مشهدی گفته بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی در هفته جاری شاهد کاهش دمای هوا در سطح کشور خواهیم بوده که این به معنای افزایش مصرف گاز در کشور بوده و این رویه ممکن است تامین سوخت نیروگاه‌ها را با محدودیت مواجه کند.

در ادامه سخنگوی صنعت برق به اهمیت صرفه جویی در کشور اشاره کرده و از مشترکان درخواست کرده تا جایی که امکانش وجود دارد در مصرف برق و گاز صرفه جویی کنند.

وی افزود: طبق برنامه پیش بینی شده برای تعمیرات نیروگاهی, ۱۰۳ هزار مگاوات نیروگاه وارد تعمیرات اساسی شده اند که تاکنون ۴۳ درصد از این مراکز تعمیر شده است.

پیش از این مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گویی تلویزیونی اعلام کرده بود که مراکز مجاز استخراج رمز ارز معادل ۳۲۰ مگاوات برق مصرف می‌کنند.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...