کانن دیگر دوربین DSLR تولید نمی‌کند؛ 1D X Mark III آخرین پرچم‌دار سنگین وزن ژاپنی

دوربین‌های DSLR در طول سال‌های طولانی به عنوان اولین انتخاب حرفه‌ای و علاقه‌مندان جدی عکاسی به شمار می‌آمدند و حال در آستانه سال 2022، همه چیز تغییر کرده است. حال ابعاد بسیار بزرگ این دوربین‌های باعث شده تا دوربین‌های بدون آینده به عنوان انتخاب اصلی شمرده شوند. از این رو شرکت کانن به احتمال زیاد تولید DSLR ها را متوقف خواهد کرد.

باید به این نکته اشاره کنیم که هرچند مشکل اصلی دوربین‌های DSLR در کیفیت آن‌ها نیست، هم‌اکنون دوربین‌های بدون آینه موجود در بازار می‌توانند کیفیت یکسانی و در برخی مواقع بهتری ایجاد نمایند. از این رو وزن کمتر و ابعاد کوچک‌تر بدون‌ آینه‌ها، بسیاری از عکاسان حرفه‌ای که به ناشناس ماندن در محیط علاقه خاصی دارند را به خود جلب کرده است.

حال شرکت کانن این تغییر را به رسمیت شناخته و بر اساس گزارشی منتشر شده از مدیرعامل این کمپانی، فوجی میتارایی، کانن به زودی خط تولید دوربین DSLR پرچم‌دار خود را متوقف خواهد کرد و به عبارتی دیگر، Canon 1D X Mark III آخرین دوربین DSLR شرکت ژاپنی خواهد بود. میتارایی می‌گوید که بازار به سمت دوربین‌های بدون آینده تغییر مسیر داده و از این رو کانن در آینده همه دوربین‌های پرچم‌دار خود را از نوع بدون آینده تولید خواهد کرد.

بر اساس گزارش منتشر شده، دوربین پرچم‌دار بعدی کانن قرار است یک بدون آینده با قابلیت تعویض لنز یا RF باشد. باید به این نکته اشاره کنیم که کانن در سال‌های اخیر در مقایسه با مهم‌ترین رقیب خود یعنی نیکون در دنیای DSLR ها موفق عمل نکرده و احتمالاً از دوربین‌های بدون آینده RF به عنوان خونی تازه در رگ‌های خود و برای جذب عکاسان و مشتریان استفاده خواهد کرد.

دنیای دوربین‌های عکاسی  محصولات متفاوت و با قابلیت‌های مختلفی را شامل می‌شود که انتخاب از میان آن‌ها چندان آسان نیست. برای انتخاب بهترین دوربین می‌توانید به راهنمای خرید بهترین دوربین‌های عکاسی دی ماه در شهرسخت‌افزار مراجعه نمایید.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...