افزوده شدن قابلیت سطل زباله به اندروید 12

توجه به اطلاعات جدیدی که از اندروید ۱۲ منتشر شده به نظر می‌رسد گوگل ویژگی‌هایی برای مدیریت بهتر روی سطل زباله یا همان trash و فایل‌های حذف شده را برای این نسخه از اندروید در نظر گرفته است. به عبارت دیگر بالاخره قابلیت سطل زباله با اندروید 12 به گوشی‌های هوشمند راه پیدا خواهد کرد.

نسخه ما‌قبل بتای اندروید ۱۲ برای برخی از گوشی‌های هوشمند به صورت محدود ارائه شده و مراحل اولیه توسعه را می‌گذراند. پس طبیعی است برخی از قابلیت‌های آن در دسترس نباشند. البته هستند کسانی که با کاوش درون کدهای اندروید 12، ویژگی‌های جدید آن را کشف و رسانه‌ای می‌کنند.

آخرین بررسی XDA-Developers نشان می‌دهد گوگل خود را برای ارائه‌ قابلیتی در اندروید که در سیستم‌های عامل دسکتاپ وجود دارد آماده می‌کند. این ویژگی در بخش تنظیمات اندروید تحت عنوان Trash قرار دارد. در واقع سطل زباله اندروید کارکردی شبیه Recycle Bin ویندوز دارد.

مطابق این بررسی‌ها این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد تا فایلی را از روی گوشی اندرویدی خود پاک کند ولی هنوز امکان بازگردانی (Restore) آن در این قسمت تعبیه نشده است. البته هنوز در مراحل اولیه توسعه اندروید 12 هستیم و ممکن است این قابلیت نیز به آن اضافه شود.

البته ظاهراً قابلیت بازیابی فایل‌ها از سطل زباله در برنامه Files by Google وجود دارد. ولی این ویژگی به طور مستقل به خود سیستم‌عامل اندروید راه نیافته است. بررسی‌ها نشان داده احتمالاً گوگل به همین ویژگی بسنده کند و تغییرات بیشتری در سیستم‌عامل خود انجام ندهد.

مدیریت فایل اندروید به اندازه‌ سیستم‌های عامل دسکتاپ ساده نیست. به‌عنوان مثال همین قابلیت جدید که به نوعی فایل‌ها را در سطل زباله قرار می‌دهد، از لحاظ فنی در واقع یک بازه‌ زمانی 30 روزه را برای حذف دائم آنها تعیین می‌کند. البته سازندگان گوشی‌های هوشمند برنامه مدیریت فایل خودشان را ارائه می‌دهند که ممکن است از این قابلیت پشتیبانی نکند.

با این حال به‌نظر نمی‌آید که سایر ویژگی‌های اندروید 12 با چنین پیچیدگی‌هایی روبه‌رو باشند. انتظار می‌رود اندروید ۱۲ در ماه آینده وارد مرحله‌ بتا شود تا بتوان پیش‌نمایش آن را در برخی از گوشی‌های هوشمند اندرویدی منتخب مشاهده کرد. باید منتظر ماند تا اطلاعات بیشتری درباره‌ این ویژگی در کنفرانس Google I/O 2021 منتشر شود.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...