مبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟

اشتراک گذاری :

سجاد غریبی ملقب به هالک ایرانی و مارتین فورد بزودی با هم روبرو می شوند و این مسابقه یکی از مورد انتظارترین و هیجان انگیزترین مبارزات بوکس است که در آوریل پیش رو انجام خواهد شد. مارتین فورد ۳۹ ساله اهل میدلندز غربی که ترسناکترین مرد جهان لقب گرفته حدود ۱۵۰ کیلوگرم وزن و بیش از ۲ متر قد دارد. این در حالی است که هالک ایرانی حدود ۲۰ کیلوگرم سنگین تر و کمی کوتاه تر از رقیب خود است و اکنون به سختی در حال آماده سازی خود برای این نبرد تاریخی هستند که در لندن برگزار خواهد شد. نکته جالب دیگر اینکه پاتریس اورا بازیکن سابق تیم منچستر یونایتد و تیم ملی فرانسه نیز با جیمی اوهارا مبارزه خواهد کرد. مبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد در تاریخ ۲ آوریل (۱۳ فروردین ۱۴۰۱) در The O2 Aren برگزار خواهد شد و فروش بلیت این مسابقه به طور رسمی از ۱۱ فوریه آغاز می شود. قرار است در این روز ۱۲ مسابقه بوکس برگزار شود.

قوانین مسابقه بین سجاد غریبی و مارتین فورد این است که نبرد آن ها در چهار راند دو دقیقه ای برگزار شده و انجمن حرفه ای بوکس نیز این مسابقه را تایید کرده است. این نبرد در رینگی به مساحت ۲۴ فوت برگزار شده و داوران از داوران در کنار رینگ به دو مبارز امتیاز خواهند داد. در صورتی که در جریان مسابقه یکی از حریفان نتواند دیگری را ناک اوت کرده یا داور وسط مسابقه را متوقف نکند، در پایان راند چهارم داوران برنده را اعلام خواهند کرد. سجاد غریبی ۳۰ ساله در مورد رویارویی خود با مارتین فورد می گوید: «چیزی برای از دست دادن ندارم. وقتی کسی چیزی برای از دست دادن ندارد خیلی خطرناک می شود. خیلی مشتاق مبارزه هستم. شدت ضربات به حدی است که با درد شدید می خوابم. تمامی تمریناتم در ماه جاری شامل مقاومت در برابر ضربه و قدرت ضربات بوده است. به خاطر افتخار ایران مبارزه می کنم، مرغ همسایه همیشه غاز است».

مارتین فورد ظاهراً دشمنی شدیدی با سجاد غریبی داشته و در مورد مبارزه خود با هالک ایرانی گفته است:

«می خواهم کله اش را له کنم، بردن در این مسابقه حس دستاورد بزرگ یا افتخاری به من نمی دهد زیرا واقعاً حس می کنم که او چیزی با خودش نمی آورد که باعث شود من به خودم افتخار کنم. نمی توانید به خاطر کتک زدن کسی که به هیچ دردی نمی خورد حس خوبی داشته باشید. برای من این مبارزه مثل روشن کردن تکلیف یک موضوع بی معنی است که دو یا سه سال است بحث آن وجود دارد. این یک مسابقه ورزشی نیست، شما نمی توانید با کسی با آن ظاهر مسابقه ای داشته باشید. او اصلاً ورزشکار نیست. مسابقه برای من تنها به این خاطر است که او را ساکت کنم و همچنین ۲۰۰,۰۰۰ طرفداری که دارد. وقتی این کار را انجام دهم می توانم بروم سراغ کارم».

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...