گوگل اولین پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 13 را منتشر کرد

گوگل امروز به توسعه دهندگان اپلیکیشن اندروید هدیه ای برای روز ولنتاین در قالب اولین پیش نمایش اندروید 13 برای توسعه دهندگان ارائه کرد. مهم است که توجه داشته باشید که این صرفا یک نگاه اولیه به سیستم عامل آینده است و فقط برای توسعه دهندگان در نظر گرفته شده است. اولین نسخه بتا که برای عموم آماده می شود باید در ماه آوریل ارائه شود، در حالی که انتشار نهایی اندروید 13 برای مدتی بعد از جولای برنامه ریزی شده است.

برای بررسی کل جدول زمانی منتشر شده توسط گوگل، باید منتظر دومین پیش‌نمایش توسعه‌دهنده در ماه آینده باشیم، سپس بتا در آوریل و یکی در ماه می، سپس دو نسخه با «Platform Stability» در ژوئن و جولای.

حالا بیایید ببینیم چه چیزی جدید است

با تمرکز مجدد بر حریم خصوصی و امنیت در هسته، Android 13 یک انتخابگر عکس سیستم جدید را به عنوان روشی استاندارد و بهینه برای اشتراک‌گذاری ایمن تصاویر محلی و مبتنی بر ابر ارائه می‌کند. این برنامه کاری را که انتخابگر سند Android انجام می‌دهد - به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به مجوز برنامه برای مشاهده همه رسانه‌های دستگاه، فایل‌ها را به اشتراک بگذارید - به انتخاب عکس‌ها و فیلم‌ها نیز می‌پردازد. این در نهایت باید از طریق به‌روزرسانی‌های Google Play برای همه دستگاه‌های دارای Android 11 و بالاتر (به استثنای Android Go) به «کاربران اندرویدی بیشتری» برسد.

صحبت از به‌روزرسانی‌های Google Play، با ماژول‌های جدیدی که به این مکانیسم به‌روزرسانی اضافه شده است، «more of Android» را پوشش می‌دهد.

در مرحله بعد، برنامه‌ها می‌توانند بدون نیاز به مجوز مکان، دستگاه‌های اطراف را از طریق Wi-Fi شناسایی کرده و به آن‌ها متصل شوند. فرآیند افزودن کاشی‌های سفارشی به تنظیمات سریع با یک API جدید و همچنین یک گفتگوی سیستم جدید ساده‌سازی می‌شود که به شما امکان می‌دهد یک کاشی از داخل یک برنامه اضافه کنید.

موتور رنگی که به‌صورت پویا تنظیم می‌شود، در Android 13 به همه نمادهای برنامه‌ها و نه فقط آیکون‌های گوگل گسترش می‌یابد. البته، توسعه دهندگان باید آیکون های سازگار برای برنامه های خود را برای این کار ارائه کنند. این نمادهای سفارشی در ابتدا در پیکسل ها در دسترس خواهند بود، اما گوگل قول داده است که با شرکای سازنده دستگاه خود همکاری خواهد کرد تا آنها را به گوشی های بیشتری بیاورد.

شما همچنین در Android 13 ترجیح زبان برای هر برنامه را دریافت می‌کنید، که باید به خوبی برای کاربران چند زبانه مناسب باشد.

اگر توسعه‌دهنده هستید و علاقه‌مند به آزمایش این بیلد اندروید 13 هستید، می‌توانید یک تصویر سیستمی را روی Pixel 6 Pro ، Pixel 6 ، Pixel 5a 5G ، Pixel 5 ، Pixel 4a 5G ، Pixel 4a ، Pixel 4 XL یا Pixel 4 فلش کنید.
این بیلد دارای برچسب TPP1.220114.001 می باشد.

منبع :    gsmarena

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...