آیفون 14 احتمالا با قابلیت‌های ماهواره‌ای پیشرفته از راه می‌رسد

اشتراک گذاری :

اگرچه سری آیفون 13 عمر کوتاهی دارد، اما اپل مشغول کار روی نسل بعدی آن‌هاست. حالا گزارشی جدید می‌گوید اپل به علت طراحی جدید به سراغ نمایشگر کشیده‌تری برای مدل‌های پرو خانواده آیفون 14 می‌رود. همچنین کوپرتینویی‌ها هنوز مشغول کار روی قابلیت‌های ماهواره‌ای هستند که شاید به این نسل از آیفون‌ها راه پیدا کنند.

با وجودی که چندین ماه تا معرفی نسل بعدی آیفون‌ها فاصله داریم، مدت‌هاست که شاهد انتشار گزارش‌ها و شایعات درباره آن‌ها هستیم. حالا جدیدترین گزارش 9to5Mac، جزئیات بیشتری را از این محصولات در اختیارمان قرار می‌دهد.

جزئیات جدید درباره آیفون 14

گزارش‌های قبلی حاکی از آن بود که سری آیفون 14 هم دارای چهار مدل جدید است اما این بار خبری از نسخه «مینی» نخواهد بود. طبق گزارش جدید، آیفون 14 جدید (با اسن رمز D27 و D28) در نسخه‌های 6.1 و 6.7 اینچی وارد بازار خواهد شد و عرضه نسخه 5.4 اینچی یا همان مینی متوقف می‌شود.

نسخه‌های استاندارد آیفون 1‌4 دارای وضوح نمایشگر مشابه آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس خواهند بود. با این حال گفته می‌شود نمایشگر آیفون 14‌ پرو و پرو مکس ممکن است کمی بلندتر باشد تا اپل بتواند طراحی جدید بالای نمایشگر خود که شامل «حفره و بریدگی کپسولی شکل» می‌شود را در آن جای دهد.

منابع 9to5Mac درباره چیپ این دستگاه‌ها تایید می‌کنند که دو مدل آیفون 14 به تراشه A15 مجهز خواهند شد و دو مدل دیگر یک تراشه کاملا جدید خواهند داشت. اپل در حال حاضر دو نسخه مختلف از تراشه A15 دارد که یکی از آن‌ها دارای هسته گرافیکی بیشتر و 6 گیگابایت رم (موجود در آیفون 13 پرو) است. با این وجود، اپل می‌تواند در مدل‌های پایه آیفون 14‌ از نسخه پیشرفته چیپ A15 Bionic استفاده کند، زیرا منابع توضیح می‌دهند که تمام گوشی‌های آیفون امسال دارای 6 گیگابایت رم خواهند بود.

ویژگی‌های ماهواره‌ای آیفون 14

پیش از معرفی آیفون 13، «مینگ-چی کو»، تحلیلگر معروف محصولات اپل گفته بود که این شرکت در حال کار روی ویژگی‌های ارتباط ماهواره‌ای برای مدل‌های آینده آیفون است. البته این ویژگی‌های به سری آیفون 13 اضافه نشدند اما اکنون گفته می‌شود که کوپرتینویی‌ها همچنان در حال کار روی قابلیت ارتباط ماهواره‌ای برای آیفون‌ها هستند.

هنوز مشخص نیست که آیا این فناوری برای آیفون 14 آماده خواهد شد یا خیر، اما اپل در حال آزمایش نمونه‌های اولیه قابلیتی است که می‌تواند ارسال پیام‌های متنی از طریق ماهواره را امکان‌پذیر کند.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...