اولین دوربین هوشمند مجهز به هوش مصنوعی مایکروسافت معرفی شد

اشتراک گذاری :

مایکروسافت که از تولیدکنندگان برتر گجت‌های اداری محسوب می‌شود، این بار نخستین دوربین مبتنی بر هوش مصنوعی خود را برای دستگاه Surface Hub 2 معرفی کرده است.

دوربین هوشمند مجهز به AI مایکروسافت که اکنون با دستگاه Surface Hub 2 سازگار شده است، از قاب‌بندی مجدد خودکار، میدان دید وسیع و ویژگی‌های اصلاح تصویر پشتیبانی می‌کند که کیفیت جلسات تصویری را بهبود می‌بخشد.

Steven Bathiche، معاون ویندوز و دستگاه های مایکروسافت، در رابطه با این دوربین می‌گوید:

دوربین هوشمند Surface Hub 2 فریم‌بندی مجدد انجام می‌دهد، نور را تنظیم و زوایای دید فوق‌العاده وسیعی را امکان‌پذیر می‌کند و همه این‌ها بدون هیچ گونه تاب برداشتن، اعوجاج یا مشکلات عمق میدان که ممکن است چیزی که قابل مشاهده است را محدود کند، صورت می‌پذیرد.

این دوربین دارای سنسور 12 مگاپیکسلی، میدان دید 136 درجه و قدرت محاسباتی 1 ترافلاپس (بسیار بیشتر از Xbox 360 اورجینال) است.

مایکروسافت از این قدرت محاسباتی در ترکیب با الگوریتمی که توسعه داده است استفاده می‌کند که به طور خودکار اعوجاج، شیب و اصلاحات زاویه باز تصویر را جبران می‌کند؛ بدین ترتیب، اطمینان حاصل می‌شود که اشیاء به شکل طبیعی خود در تصویر باقی می‌مانند.

چنین ویژگی به دوربین هوشمند مایکروسافت اجازه می‌دهد همه افراد را در یک اتاق شناسایی کرده و مطمئن شود که در طول جلسات، قابل مشاهده هستند.

دوربین هوشمند Surface Hub 2 با یک کلیک مغناطیسی و پایه USB-C به بالای دستگاه سرفیس هاب 2 متصل می‌شود. این دوربین تنها برای Surface Hub 2 طراحی شده است و به طور جداگانه با قیمت 799.99 دلار به فروش می‌رسد.

درست است که چنین عددی به نظر هزینه بالایی برای چیزی شبیه وب‌کم باشد، اما اگر به همان اندازه که مایکروسافت وعده آن را داده هوشمند عمل کند، ممکن است برای مشاغلی که ۹۰۰۰ یا ۲۲۰۰۰ دلار برای دستگاه‌های Surface Hub 2 هزینه کرده‌اند، قابلیت ارزشمندی باشد.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...