ایلان ماسک به تازگی توییتر را به قیمت 44 میلیارد دلار خرید (رسمی است)

اشتراک گذاری :

هفته گذشته ایلان ماسک پیشنهاد خود را برای خرید کامل توییتر و حذف آن از بازار سهام اعلام کرد و در ابتدا به نظر می رسید که شرکت مودبانه (یا نه چندان مودبانه) سقوط می کند. با این حال، توییتر چند روز بعد از فکر کردن، امروز رسما اعلام کرد که پیشنهاد ماسک را می پذیرد.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی این شرکت، این بدان معناست که توییتر اکنون "یک توافقنامه قطعی برای تصاحب یک نهاد کاملاً تحت مالکیت ایلان ماسک" منعقد کرده است. قیمت هر سهم 54.20 دلار و ارزش کل معامله تقریباً 44 میلیارد دلار است (به این معنی که سهام در SEC-speak نیست و پول نقد واقعی هم نیست). پس از تکمیل که ممکن است ماه ها طول بکشد، توییتر به یک شرکت خصوصی تبدیل می‌شود و دیگر سهامش در هیچ بورسی معامله نخواهد شد.

به هر حال این طرح اولیه ماسک بود و به نظر می رسد که همه چیز به خوبی برای او جمع شده است. قیمت هر سهمی که او می پردازد نشان دهنده 38 درصد حق بیمه نسبت به قیمت سهام پایانی توییتر در آخرین معامله سهام آن است.

ماسک گفت: «آزادی بیان بستر یک دموکراسی کارآمد است و توییتر میدان شهر دیجیتالی است که در آن موضوعات حیاتی برای آینده بشریت مورد بحث قرار می‌گیرد». او در ادامه گفت؛ «همچنین می‌خواهم توییتر را با بهبود محصول با ویژگی‌های جدید، متن‌باز کردن الگوریتم‌ها برای افزایش اعتماد، شکست دادن ربات‌های هرزنامه، و احراز هویت همه انسان‌ها، بهتر از همیشه کنم. توییتر پتانسیل فوق‌العاده‌ای دارد – من مشتاقانه منتظر همکاری با شرکت و جامعه کاربران برای باز کردن (unlock) آن هستم»

ماسک 25.5 میلیارد دلار از "تامین مالی بدهی و وام حاشیه ای کاملا متعهد" را تضمین کرده است و از حدود 21 میلیارد دلار از سهام خود علاوه بر آن برای تامین مالی خرید استفاده می کند.

منبع :    prnewswire.com

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...