گوگل 15 سالگی اپلیکیشن نمای خیابان را با دوربین جدید جشن می گیرد

اشتراک گذاری :

نمای خیابان (Street View) امروز پانزدهمین سالگرد تولد خود را جشن می گیرد و برای جشن گرفتن، Google راهی برای مشاهده تصاویر نمای خیابان گذشته در تلفن همراه اضافه کرده است. این ویژگی از سال 2014 روی دسکتاپ وجود داشته است، اما به تازگی در iOS و Android شروع به کار کرده است.

در صورت وجود، یک کلید «مشاهده تاریخ‌های حالت» را دریافت می‌کنید که تمام داده‌های نمای خیابان موجود در یک مکان خاص را نشان می‌دهد.

گوگل در حال به‌روزرسانی بزرگی برای نحوه ثبت داده‌های نمای خیابان برای Google Maps با دوربین جدید است. در تصویر زیر، این یک سیستم جدید و مدولار است که کمتر از 15 پوند وزن دارد و گوگل می گوید که بزرگتر از یک گربه خانگی نیست. همچنین از آنجایی که ماژولار است، می‌تواند پیوست‌هایی مانند اسکنر LiDIR را در صورت نیاز بگیرد و در صورت عدم نیاز آن‌ها را حذف کند.

دوربین جدید را می توان بر روی هر خودرویی که دارای قفسه سقفی است نصب کرد و با یک دستگاه تلفن همراه قابل کنترل باشد. پیش از این، دوربین‌های نمای خیابان گوگل برای کار کردن به نوع خاصی از پایه خودرو و تجهیزات پردازشی پیچیده نیاز داشتند.

دوربین جدید، (که واقعاً باید یک نام داشته باشد، فقط به آن نگاه کنید [ just look at it ]) به Google اجازه می‌دهد تا نمای خیابان را به مناطقی مانند جنگل‌های آمازون که به طور سنتی نقشه‌برداری نمی‌شدند گسترش دهد.

گوگل می‌گوید دوربین جدید از سال آینده با رنگ‌های سرگرم‌کننده گوگل وارد کار می‌شود.

در نهایت، استودیو نمای خیابان به کاربران اجازه می‌دهد توالی‌های تصویر ۳۶۰ را به سرعت و به صورت انبوه در نقشه‌های گوگل آپلود کنند.

منبع :    https://blog.google/products/maps/street-view-15-new-features

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...