اپل تاخیر در عرضه iPadOS 16 را تایید کرد

اشتراک گذاری :

اوایل ماه جاری میلادی بود که بلومبرگ گزارش داد اپل در نظر دارد انتشار  را تا ماه اکتبر به تعویق بی‌اندازد و دلیل این امر نیز عدم رضایت این کمپانی از ویژگی Stage Manager عنوان شده بود. حال اپل رسما این تاخیر در عرضه را تایید کرده و از انتشار نسخه بتا iPadOS 16.1 برای توسعه‌دهندگان خبر داده است.

گفتنی است که اپل مستقیما به باگ‌ها یا ایرادات کیفی که منجر به تاخیر شده اشاره نکرده و در عوض ادعا کرده که امسال، سال بزرگی برای iPadOS خواهد بود و این سیستم‌ عامل حالا دارای برنامه زمانی خودش است.

بیانیه ارسالی اپل به تک‌کرانچ :

«امسال به شکل ویژه برای iPadOS سال خوبی است. همزمان با توسعه پلتفرم اختصاصی این سیستم عامل که دارای ویژگی‌های مختص آیپد است، ما نیز از این انعطاف برخورداریم تا iPadOS را طبق برنامه زمانی‌اش عرضه کنیم. پاییز پیش‌رو iPadOS پس از iOS به عنوان نسخه 16.1 و در قالب یک آپدیت نرم‌افزاری رایگان عرضه خواهد شد

اطلاعات احتمالی از اقدامات اپل برای iPadOS 16

بدین ترتیب اپل فرصت بیشتری خواهد داشت تا ایرادات Stage Manager، یکی از ویژگی‌های کلیدی iPadOS 16 را برطرف کند. این ویژگی برای نخستین بار به کاربران آیپد اجازه می‌دهد تا چندین اپلیکیشن را در پنجره‌های شناور باز کنند.

البته لازم به ذکر است این ویژگی به دلیل ایجاد سردرگمی و ناپایدار بودن مورد انتقاد قرار گرفته و اجرای آن هم نیازمند یک آیپد دارای تراشه M1 است.

همچنین از سوی دیگر بنابر شایعات، این شرکت قصد دارد مدل‌های جدیدی از آیپد را طی ماه اکتبر عرضه کند، در نتیجه عرضه iPadOS 16 در آن زمان منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

در سوی دیگر اپل برای ادامه یافتن آزمایش ورژن‌های بتا، اکنون نسخه بتای iPadOS 16.1 را برای توسعه‌دهنگان منتشر کرده که همچنان در وب‌سایت توسعه‌دهنگان اپل با نام iPadOS 16.0 beta 7 خطاب می‌شود. با این حال هنوز مشخص نیست این ورژن چه تفاوت‌هایی با نسخه iPadOS 16.0 beta 6 دارد.

این در حالی است که به گفته یک توسعه‌دهنده به نام «جیمز تامسان»، تاخیر بین iOS 16 و iPadOS 16 می‌تواند روی کار توسعه‌دهنگان تاثیر بگذارد زیرا بسیاری از آن‌ها اپ‌های خود را بر اساس API هر دو سیستم عامل مذکور توسعه می‌دهند و از آنجایی که هیچ راهی برای جداسازی این دو وجود ندارد، توسعه‌دهندگان باید منتظر بمانند تا هر دو سیستم عامل رسما عرضه شوند.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...