سونی با خرید استودیوی Savage، بخش تازه‌ای برای بازی‌های موبایل ایجاد می‌کند

اشتراک گذاری :

از قرار معلوم در آینده اخبار بیشتری از فعالیت‌های سونی در حوزه بازی‌های موبایل خواهیم شنید.

این روز‌ها خرید شرکت‌های کوچک توسط غول‌های فناوری به روند مرسومی تبدیل شده و ظاهرا یکی از تازه‌ترین موارد آن توافق میان یک شرکت فعال در حوزه بازی‌های موبایل یعنی Savage Game Studios با سونی است.

گفتنی است که پس از خرید شرکت‌هایی نظیر کریستال داینامیکز، آیدوس مونترئال و اسکوئر انیکس توسط Embracer Group و معامله 69 میلیارد دلاری میان مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد، اکنون نوبت سونی شده تا استودیوی بازی‌سازی Savage را به خانواده استودیوهای پلی‌استیشن اضافه کند.

لازم به ذکر است ارزش این توافق برای سونی به خوبی مشخص است چراکه استودیوهای بازی‌سازی پلی‌استیشن اکنون در بازار کنسول‌های خانگی، رایانش ابری، کامپیوترهای رومیزی، واقعیت مجازی و اخیرا در تلویزیون از جایگاه محکمی برخوردارند و تنها بخش گم شده پازل بازار موبایل بود که حالا به نظر می‌رسد این غول فناوری ژاپنی به آن هم دست یافته باشد.

اطلاعات تکمیلی از توافق میان استودیوی Savage و سونی

به گفته «هرمن هولست»، رئیس پلی‌استیشن استودیوز توافق صورت گرفته بین دو شرکت Savage و سونی همچنین موجب به وجود آمدن PlayStation Studios Mobile Division شده است که تمرکز آن به شکل خاص روی ایجاد تجربه‌های‌ بازی‌ «افزودنی» برای موبایل است.

وی در ادامه توضیح می‌دهد اقدامات آنها در حوزه موبایل گیمینگ هم به صورت افزودنی خواهد بود و با فراهم کردن راه‌های بیشتر باعث می‌شود تا مخاطبان بیشتری به محتوای سونی در زمینه بازی دسترسی داشته باشند.

هولست همچنین عنوان می‌کند آنها از این طریق می‌توانند به مخاطبانی که با پلی‌استیشن و بازی‌های آن آشنایی ندارند هم دست بیابند. البته طبق گفته‌های وی، بخش تازه تاسیس موبایل از مجموعه استودیو‌های پلی‌استیشن که Savage Game Studios هم به آن پیوسته مستقل از بخش کنسول به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

هولست به این نکته نیز اشاره کرده که تمرکز این بخش مستقل و جدید روی تجربیات مبتنی بر ساخته‌های جدید یا پیشین پلی‌استیشن خواهد بود.

در پایان هولست در پاسخ به این پرسش که قدم بعدی چیست پاسخ داد Savage Game Studios هم اکنون مشغول توسعه یک بازی موبایل اکشن درجه یک است که با برند پلی‌استیشن در ارتباط است، با این حال او در خصوص بازی مذکور توضیح دیگری ارائه نداد.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...