اپل: مشکل لرزش دوربین آیفون 14 پرو با آپدیت نرم‌افزاری حل می‌شود

اپل می‌گوید با آپدیتی که تا چند روز دیگر برای دوربین سری آیفون 14 پرو منتشر می‌شود، نیازی به تعمیر سخت‌افزاری نخواهد بود.

اپل از باگی که در دوربین آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس وجود دارد و باعث لرزش لنز می‌شود، آگاه است و تا چند روز دیگر آپدیتی برای رفع این مشکل منتشر می‌کند. کوپرتینویی‌ها می‌گویند برای حل این باگ نیازی به مراجعه حضوری به مراکز این شرکت نیست، چون ایراد در بخش سخت‌افزار وجود ندارد و باگ مربوطه به‌طور نرم‌افزاری اصلاح می‌شود.

به دنبال عرضه سری آیفون 14 پرو، برخی از کاربران متوجه شدند که این دو مدل در هنگام استفاده از اپلیکیشن‌های شخص ثالث دچار لرزش شدید دوربین می‌شوند و تصویر محو می‌گردد. حالا اپل اعلام کرده که این مشکل را با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری حل می‌کند تا به کاربران اطمینان دهد که مشکل سخت‌افزاری نیست.

گفتنی است که باگ دوربین آیفون 14 پرو و پرو مکس در اپلیکیشن دوربین خود اپل وجود ندارد و صرفا محدود به اپ‌های شخص ثالث مثل اینستاگرام و تیک تاک است.

آیفون 14 پرو نیازی به تعمیر سخت‌افزاری ندارد

اپل در پاسخ به این سوال که آیا دستگاه‌های درگیر باید برای حل مشکل به اپل استورها یا تعمیرکاران مجاز این شرکت مراجعه کنند یا خیر، گفت تنها کاری که کاربران باید انجام دهند، نصب آپدیتی است که تا چند روز دیگر منتشر خواهد شد. در نتیجه، به نظر نمی‌رسد که این مشکل آسیبی جدی به سخت‌افزار دستگاه وارد کرده باشد.

کوپرتینویی‌ها فعلا اطلاعات بیشتری در این رابطه منتشر نکرده‌اند، اما به نظر می‌رسد که آپدیت نرم‌افزاری iOS 16.0.2 این رفع باگ را در بر بگیرد. همچنین هنوز مشخص نیست که چه چیزی باعث بروز این مشکل در اپلیکیشن‌های شخص ثالث شده است.

لنز اصلی دوربین هر دو مدل آیفون 14 پرو از نسل دوم لرزشگیر اپتیکال سنسور-شیفت استفاده می‌کنند و این احتمال وجود دارد که خود این سیستم دچار مشکل شده باشد. با این حال، تا زمانی که اطلاعاتی از سوی اپل منتشر نشود، این احتمال فقط یک گمانه‌زنی است.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...