اپل در حال آموزش سیری برای تشخیص صدای افراد دارای لکنت زبان است

اشتراک گذاری :

اپل قصد دارد سیری را به ویژگی تشخیص خودکار صدای افراد دارای لکنت زبان مجهز کند تا این گروه از کاربران هم بتوانند از دستیار صوتی اپل استفاده کنند.

به نقل از وال استریت ژورنال، اپل به ‌دنبال روشی است که دستیار صوتی سیری بتواند صحبت کاربرانی که لکنت دارند، متوجه شود. براساس این گزارش، اپل با کمک پادکست‌های مختلف در حال آموزش ‌دادن سیری است تا این دستیار صوتی با شکل گویش کاربرانی که لکنت دارند، آشنا شود.

اپل قصد دارد روشی ایجاد کند که سیری به‌صورت خودکار متوجه لکنت افراد بشود و برای این کار از ۲۸ هزار فایل صوتی مختلف استفاده کرده است. این فایل‌‌های صوتی متعلق به افرادی هستند که لکنت دارند.

در حال ‌حاضر اپل روش Hold to Talk را برای کاربرانی که آهسته صحبت می‌کنند، در نظر گرفته است. با این روش سیری متوقف نمی‌شود و تا آخر صدای کاربر را دریافت می‌کند؛ اما تعامل فیزیکی با آیفون و سیری همیشه جوابگو نیست و به همین دلیل اپل روی روش خودکار سرمایه‌گذاری کرده است.

امکان تشخیص صدای همیشه فعال را می‌توان روی آیپد، آیفون، کامپیوتر مک و مخصوصاً بلندگوی هوم‌پاد فعال کرد. کاربران با گفتن عبارت «هی سیری» می‌توانند فرمان صوتی خود را اعلام کنند. اما این ویژگی برای کاربرانی که لکنت زبان دارند کاربردی نیست؛ چراکه با مکس به وجود‌ آمده میان صحبت، سیری متوقف می‌شود.

منبع :    9to5mac

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...