سرویس CloudPC مایکروسافت آماده عرضه شدن شد

اشتراک گذاری :

در ماه ژولای 2020 خبر رسید که مایکروسافت دارد روی ویژگی جدیدی به نام CloudPC کار می کند تا با دسکتاپ مجازی هماهنگ گردد و دسکتاپ به عنوان یک سرویس ابری استفاده شود. این قابلیت که در ماه نوامبر جزئیات بیشتری در موردش شنیدیم، به شرکت ها اجازه خواهد داد از ویندوز در قالب یک سرویس ابری ساده استفاده کنند و به سرعت کارهای خود را انجام دهند. کاربران معمولی نیز می توانند به طور آنلاین به برنامه های کاری خود دست یابند.

حالا یکی از خبرنگاران خبرگزاری ZDNet جزئیات بیشتری در مورد زمان عرضه CloudPC پیدا کرده و مدعی شده که این سرویس در ماه ژولای 2021 منتشر خواهد شد.

علاوه بر اینکه CloudPC باعث می شود بتوان نرم افزارها را با امنیت تمام در ویندوز 7 اجرا کرد، افراد را قادر خواهد ساخت اپلیکیشن های 32 بیتی را در ویندوز 10 ایکس نیز اجرا نمایند.

نمایش دسکتاپ در یک فضای ابری سبب افزایش ایمنی و کارایی کاربران خواهد شد و به آنها اجازه خواهد داد نرم افزارهای مشارکتی را با امنیت کامل در کامپیوتر شخصی شان اجرا کنند و از امکانات یک رایانه قدرتمند بهره ببرند.

برخی از اطلاعات و جزئیات فاش شده در مورد CloudPC عبارتند از:

 

•    CloudPC دارای اسم رمز Project Deschutes است
•    می توان به CloudPC از طریق آدرس cloudpc.microsoft.com دست یافت
•    زمانی که فرآیند راه اندازی CloudPC تمام شد، کاربران می توانند از طریق اپلیکیشن Microsoft Remote Desktop که برای ویندوز 10، macOS، iOS و اندروید عرضه شده، به دسکتاپ ابری دست یابند

در حال حاضر CloudPC در سه سطح زیر ارائه شده است:

 

•    Lite: رایانه های دارای 4 گیگابایت رم، حافظه داخلی 96 گیگابایتی SSD و پردازنده های دارای 2 هسته
•    Standard: رایانه های دارای 8 گیگابایت رم، حافظه داخلی 96 گیگابایتی SSD و پردازنده های دارای 2 هسته
•    Advanced: رایانه های دارای 8 گیگابایت رم، حافظه داخلی 40 گیگابایتی SSD و پردازنده های دارای 3 هسته

منبع :    mspoweruser.com

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...