زمان اتصال گوشی‌های هوشمند به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک مشخص شد

اشتراک گذاری :

به نظر می‌آید شرکت اسپیس ایکس درخواست مجوزی را به کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) ارائه داده تا نسل دوم ماهواره‌های استارلینک به سخت‌افزارهای لازم برای اتصال مستقیم گوشی‌های هوشمند به شبکه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک مجهز شوند.

ایده ارائه مستقیم اینترنت ماهواره‌ای استارلینک بر روی گوشی‌های هوشمند مدتی است که توسط ایلان ماسک مطرح شده و در همین رابطه به‌تازگی موسس اسپیس ایکس طی ارسال نامه‌ای به کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده آمریکا درخواست کرده تا ماهواره‌های نسل دوم استارلینک به سخت افزار اتصال مستقیم به شبکه موبایل مجهز شوند.

به عبارت دیگر با رخ دادن چنین اتفاقی کاربران گوشی‌های موبایل قادر خواهند بود بدون نیاز به سخت افزار خاص این شرکت از اینترنت پرسرعت ماهواره‌ای استفاده کنند.

اتصال گوشی‌های هوشمند به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک تا سال 2024

در حال‌ حاضر اسپیس‌ایکس 3500 ماهواره استارلینک نسل اول را به فضا پرتاب کرده و برای پرتاب 7500 ماهواره نسل دوم خود در حال برنامه ریزی است. این شرکت امیدوار است که از طریق سخت‌افزارهای Direct To Cellular بتواند خدمات صوتی، پیام‌رسانی و مرور وب را با حداکثر سرعت 18.3 مگابیت برثانیه به کاربران خود ارائه دهد.

به‌همین خاطر این شرکت به‌تازگی قصد دارد با کمک و همکاری اپراتور موبایل T-Mobile اینترنت استارلینک را در دسترس تمامی کاربران جهان قرار دهد. نکته جالب توجه اینکه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در سال 2024 میلادی بر روی گوشی‌های هوشمند عرضه خواهد شد.

از جمله اهداف اولیه اسپیس ایکس برای توسعه استارلینک، پوشش اینترنت مناطق محروم و دورافتاده در سرتاسر جهان است. تا همین چند ماه پیش نزدیک به ۵۰۰ هزار مشترک از تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای آقای ماسک استفاده کرده‌اند و حالا وی در اندیشه افزایش تعداد مشترکان خود به هر طریقی است.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...