آیفون اپل ۱۶ ساله شد!

اشتراک گذاری :

دقیقا 16 سال پیش، استیو جابز، مدیر عامل اپل، در MacWorld روی صحنه رفت تا محصولی کاملاً جدید را معرفی کند. همانطور که جابز آن را توصیف کرد، این یک آی پاد با صفحه عریض با کنترل های لمسی، یک تلفن همراه انقلابی و یک ارتباط اینترنتی موفق بود.


آیفون پخش‌کننده‌های موسیقی آی‌پاد را تحت الشعاع قرار داد، که تولید آخرین آن سال گذشته متوقف شد. نه تنها این، بلکه آیفون در حال حاضر مهمترین محصول اپل است. به گزارش درآمد اخیر این شرکت نگاه کنید، آیفون ۴۲ میلیارد دلار خالص به ارمغان آورد که بیشتر از مجموع مک، آی‌پد و ابزارهای پوشیدنی است.

همانطور که انتظار می رفت، اپل گزارش درآمد سه ماهه چهارم خود را برای سه ماهه مالی منتهی به 24 سپتامبر منتشر کرد و درآمدهای سه ماهه خود را به بالاترین سطح خود یعنی 90.1 میلیارد دلار رساند (8 درصد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته افزایش داشته است). درآمد سالانه نیز 8 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به 394.3 میلیارد دلار رسیده است. درآمد خالص به 20.72 میلیارد دلار افزایش یافت در حالی که سود هر سهم به 1.29 دلار افزایش یافت (4 درصد افزایش نسبت به سال گذشته).

 

صحبت از این بود که آیپدها از آیفون منشعب شدند و در حال حاضر تبلت های پیشرو در جهان هستند. تجربه‌ای که اپل در طراحی چیپ‌ست‌های آیفون و آی‌پد به‌دست آورد، باعث شد تا از اینتل جدا شود و مک‌ها را نیز به تراشه‌های مبتنی بر ARM تغییر دهد.

آیفون همچنین به قلب اکوسیستم غنی از لوازم جانبی (از هدفون گرفته تا ساعت‌های هوشمند) تبدیل شد که هر سه ماه میلیاردها دلار درآمد کسب می‌کنند.

چه اپل را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید، آیفون یکی از تاثیرگذارترین محصولات در چند دهه اخیر بوده و به شکل گیری صنعت موبایل کمک کرده است.

پس بیایید همگی تولد آیفون را تبریک بگوییم.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...