استیم با گیمرهای ویندوز 7 و ویندوز 8 خداحافظی می‌کند

اشتراک گذاری :

ویندوز 7 و ویندوز 8 مدتی است که توسط مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شوند و برنامه‌های ثالث نیز به ترتیب از ارائه خدمات به آن‌ها دست برمی‌دارند. حالا اما به نظر می‌رسد که نوبت به Valve رسیده که پشتیبانی استیم از ویندوز 7 و ویندوز 8 را قطع کند.

Valve تأیید کرده است که از 1 ژانویه 2024 (11 دی 1402)، این شرکت از پشتیبانی ویندوز 7، 8 و 8.1 در برنامه Steam خود صرف نظر خواهد کرد. بنابر اعلام ولو، امکانات جدید این پلتفرم و بروزرسانی‌های امنیتی آینده، باعث می‌شود PC گیمرها مجبور به مهاجرت به نسخه‌های جدیدتر سیستم عامل ویندوز شوند.

البته در حال حاضر کمتر از 2 درصد کاربران استیم، ویندوز 7، 8 و 8.1 را روی سیستم‌های خود در اختیار دارند؛ بنابراین از دید بیشتر گیمرها، ترک پشتیبانی از این سیستم عامل‌ها تأثیری روی تجربه آنان ندارد.

با این تغییر، ویندوز 10 قدیمی‌ترین سیستم عامل ویندوز است که Steam آن را پشتیبانی می‌کند؛ سیستم عاملی که در سال 2015 عرضه شد.

در نوشته زیر، نقل قول Valve در مورد برنامه‌ریزی آن‌ها برای رها کردن پشتیبانی از سیستم عامل‌های قدیمی ویندوز آمده است:

از 1 ژانویه 2024، Steam به طور رسمی پشتیبانی خود را از سیستم عامل‌های ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 8.1 متوقف خواهد کرد. پس از آن تاریخ، کلاینت استیم در این سیستم عامل‌ها قابل اجرا نخواهد بود. برای ادامه اجرای Steam و هر بازی و محصول دیگری که از طریق آن خریداری شده است، کاربران باید به یک نسخه بروزرسانی شده تر ویندوز بروزرسانی کنند.

آن طور که گفته شده، جدیدترین ویژگی‌های استیم به نسخه تعبیه‌شده گوگل کروم متکی هستند که دیگر در نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز کار نمی‌کند. علاوه بر این، نسخه‌های بعدی Steam به ویژگی‌های ویندوز و به‌روزرسانی‌های امنیتی نیاز دارند که تنها در ویندوز 10 و بالاتر حاضر هستند.

درواقع از آنجایی که کروم نیز پشتیبانی از ویندوز 7، 8 و 8.1 را کنار می‌گذارد،Valve  هم باید همین روند را دنبال کند.

هرچند پیر شدن ویندوز 7 و ویندوز 8 و عدم پشتیبانی آن‌هادر استیم برای برخی از خوره‌های دنیای گیم غم انگیز است، باید گفت که خود ویندوز 10 نیز در سال 2015 عرضه شد.

ویندوز 10 نیز یک سیستم‌عامل قدیمی است و داشتن آن به عنوان حداقل نیاز به عنوان یک مشکل اصلی برای کامپیوترها تلقی نمی‌شود.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...