منتظر ورود تبلیغات به ChatGPT و چت بات Bing باشید

اشتراک گذاری :

یکی از نکات برجسته‌ای که پیش از این در ربات ChatGPT و معادل آن در سرویس بینگ مایکروسافت دیده می‌شد، عاری بودن آنها از تبلیغات بود. به نظر حداقل در بخش اول یک پروژه از پیش تعیین شده، مایکروسافت قصد دارد تبلیغات را به ربات هوش مصنوعی خود وارد کرده و نسخه بعدی Bing بر پایه GPT-4 را با تبلیغات همراه کند.

چندی پیش مایکروسافت از Bing Chatbot مجهز به GPT-4 رونمایی کرد و نیازی به گفتن نیست که هوشمندی و دقت این ربات توجه زیادی را در سراسر جهان به خود جلب کرده است.

این بروزرسانی بزرگ موجب جلب توجهات بسیار زیاد به Bing گردیده و موجب شد که این موتور جستجوی نه چندان محبوب در روزگاران نه چندان دور، به رکورد بیش از 100 میلیون کاربر فعال روزانه برسد. جالب این بود که بنابر آمار اعلامی مایکروسافت، بیش از یک سوم از کاربران فعال روزانه ثبت شده برای اولین بار بوده که از این موتور جستجو استفاده نموده‌اند.

تقریباً یک هفته پیش، این شرکت ابزار مولد تصویر یا Image Creator جدید خود مبتنی بر هوش مصنوعی را به موتور جستجوی Bing اضافه کرد. اما شاید شما هم متوجه آن شده باشید مایکروسافت تا کنون که هیچ تبلیغاتی در صفحه چت بینگ درج نکرده است. در همین زمینه آقای یوسف مهدی، نایب رئیس شرکت مایکروسافت، اخیراً اعلام کرد که تبلیغات به زودی راه خود را به Bing Chat باز خواهد کرد.

با این حال، تبلیغات جدید ظاهراً ساختاری نخواهند داشت که به صورت آزاردهنده و به اصطلاح مزاحم کاربر پیش روی آن قرار گیرند. یک توییت توسط Debarghya Das (یکی از مهندسان نرم‌افزار کهنه‌کار فعال در توییتر) برنامه مایکروسافت برای کسب درآمد از موتور جستجوی جدید را تشریح کرده که شاید با آنچه شما انتظار دارید کاملاً متفاوت باشد.

زمانی که کاربر محصول خاصی را جستجو می‌کند، تبلیغات متناسب به او نشان داده می‌شود. ظاهراً طراحی نمایش به صورتی خواهد بود که سوگیری مستقیمی روی کاربران نگذارد. به نحوه نمایش تبلیغات در این نمونه نگاه کنید:

همانطور که دبرگیا در توییت خود اعلام کرده، نمی توان نرخ تبدیل را از طریق این تبلیغات به طور مستقیم مقایسه کرد، زیرا مایکروسافت بر اساس جستجوهای فعلی کاربر این کار را انجام می‌دهد نه جستجوهای گذشته. این حالت ممکن است گامی کلیدی برای تغییر روش کار تبلیغات با موتورهای جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی در آینده باشد.

در نظر داشته باشید، در حالی که موتور جستجوی بینگ در صفحه اول خود حاوی تبلیغات است، ربات Bing Chat یک موجودیت متفاوت برای موتور جستجوی مایکروسافت محسوب شده و ماهیتی متفاوت دارد. پست وبلاگ مهدی نشان می دهد که مایکروسافت قصد دارد درآمد تبلیغات را بین شرکایی توزیع کند که محتوای آنها مستقیماً به پاسخ چت از طریق درخواست کاربر کمک می کند.

با این حال، هنوز مشخص نیست که مایکروسافت چگونه قصد دارد تعادل بین پاسخ های تبلیغاتی و غیر تبلیغاتی را حفظ کند. اما در این میان یک امر بدیهی است؛ پیجیده‌تر شدن پاسخ‌های معین ربات به شرطی که بخواهیم حتماً داخل آنها تبلیغات جای داده شود!

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...