نوکیا اینترنت 4G روی ماه راه می‌اندازد

اشتراک گذاری :

نوکیا خود را آماده می‌کند تا فناوری شبکه 4G را به ماه بفرستد. این پروژه قرار است طی یک ماموریت فضایی که درواقع راه را برای اکتشافات بیشتر و حضور انسان روی ماه هموار می‌سازد به وقوع بپیوندد.

سیستم ارتباطی نوکیا در طول ماموریت IM-2 شرکت Intuitive Machines که قرار است در ماه نوامبر با موشک فالکون 9 اسپیس ایکس پرتاب شود، روی ماه مستقر خواهد شد. پروژه بلندپروازانه نوکیا می‌تواند زمینه را برای مأموریت‌های خدمه آرتمیس و بازگشت به ماه فراهم کند.

نوکیا با Lunar Outpost و Intuitive Machines برای توسعه یک سیستم ارتباطی 4G که به طور خاص برای مقاومت در برابر شرایط سخت فضا طراحی شده، همکاری کرده است. سطح‌نشین ماه Nova-C که توسطIntuitive Machines  ساخته شده است، سیستم ارتباطی و سایر محموله‌ها را به ماه منتقل می‌کند و مقصد نهایی آن دهانه شَکلتون در منطقه جنوبی ماه است.

با برنامه‌ریزی ناسا برای فرود دو فضانورد در سطح ماه در سال 2025، این نمایش فناورانه می‌تواند به یکی از اجزای حیاتی ماموریت‌های خدمه آرتمیس در آینده تبدیل شود.

در سال 2020، ناسا نوکیا را برای این پروژه بلندپروازانه انتخاب و 14.1 میلیون دلار به آزمایشگاه Bell آن کمک کرد. این شرکت قصد دارد قابلیت‌های ارتباطی کوتاه و دوربُرد فرودگر را در فواصل مختلف، از چند صد متر تا بین دو تا سه کیلومتر، آزمایش کند.

به گفته نوکیا، فضانوردان از اینترنت 4G در طول ماموریت Artemis 3 برای افزایش قابلیت‌های ارتباط صوتی و تصویری، تله متری و تبادل داده‌های بیومتریک، برنامه‌های کاربردی سنجش و کنترل روباتیک استفاده خواهند کرد.

Thierry Klein، رئیس آزمایشگاه تحقیقاتی اتوماسیون صنعتی و سازمانی در آزمایشگاه‌های نوکیا بِل، بر اهمیت دسترسی فضانوردان به فناوری در فضا مانند آنچه روی زمین است، تأکید می‌کند.

یکی از اهداف کلیدی این شرکت کمک به اکتشافات و آزمایشات بیشتر با هدف یافتن یخ در ماه است. چنین کشفی می‌تواند اکسیژن قابل تنفس برای فضانوردان، آب آشامیدنی و سوخت موشک را برای آنان فراهم کند. ماموریت‌های بدون خدمه قبلی، وجود یخ در برخی از دهانه‌های محافظت شده ماه را نشان داده است.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...