دکمه های آیفون 15 پرو دارای حساسیت قابل تنظیم هستند

اشتراک گذاری :

چند ماهی می‌شود که شایعات و اخبار پیرامون دکمه های خازنی جدید آیفون 15 پرو و پرو مکس داغ هستند. شرکت اپل گویا قصد دارد در نسل جدید آیفون‌های پرو، دکمه‌های ولوم مجزا را با یک دکمه خازنی یکپارچه جایگزین کند. حال، روی تالار گفت‌وگوی MacRumors اطلاعات تازه‌ای در خصوص نحوه کارکرد احتمالی این دکمه‌های خازنی و دکمه جدیدی که به جای سوییچ سایلنت به آیفون اضافه می‌شود منتشر شده است.

فشار قابل تنظیم دکمه های خازنی آیفون 15 پرو

اینطور که اطلاعات جدید می‌گویند، اپل برنامه دارد سوییچ سایلنت آیفون را با یک دکمه جدید جایگزین کند. این دکمه نه تنها می‌تواند نقش کلاسیک خودش یعنی سوییچ سایلنت را ایفا کند، بلکه می‌تواند برای یک سری کاربرد جدید نظیر چرخش صفحه، روشن و خاموش کردن چراغ قوه، فعال کردن حالت ذخیره انرژی و غیره برنامه‌ریزی بشود.

به سراغ دکمه های خازنی آیفون 15 پرو می‌رویم. شرکت اپل قرار است یک میکروپردازنده جدید به شدت کم‌مصرف برای این سوییچ تدارک ببیند. این میکروپردازنده حتی در صورتی که باتری گوشی کامل تخلیه شده باشد، می‌تواند به فعالیت خودش ادامه بدهد. کار این میکروپردازنده این است که می‌تواند میزان فشاری که کاربر به سوییچ وارد می‌کند و آن را نگه می‌دارد را بسنجد و با استفاده از Taptic Engine، به آن بازخورد برگرداند. کاربران می‌توانند از طریق تنظیمات گوشی، میزان حساسیت این سوییچ نسبت به فشار را تغییر دهند و حتی با حضور قاب گوشی و دسکتش دست، باز هم بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

چیپست جدیدی که برای دکمه های خازنی آیفون 15 پرو استفاده می‌شود، می‌تواند قابلیت‌های NFC، بلوتوث و چیپ‌های LE و UW گوشی را حتی در صورتی که گوشی خاموش است و یا باتری آن به صورت کامل مُرده و تخلیه شده است تأمین کند.

در خصوص صحت منبع اخبار، باید بگوییم که این اخبار توسط منبعی منتشر شده که سال گذشته برای اولین بار اطلاعات دقیقی از Dynamic Island آیفون 14 پرو منتشر کرده بود و یک منبع خبری قابل اعتماد محسوب می‌شود.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...