قیمت بیت کوین به بیش از 30 هزار دلار رسید

اشتراک گذاری :

بیت کوین به تازگی رکورد جدیدی را در سال جاری میلادی ثبت کرد و بهای این ارز دیجیتال برای نخستین بار در یک سال گذشته از 30 هزار دلار فراتر رفت. هم اکنون بیت کوین با رشد 46 درصدی در یک ماه گذشته با قیمتی در حدود 30100 دلار معامله می‌شود. جزئیات بیشتر را در سایت آقای موبایل ایران بخوانید.

بیت کوین یک رکورد جدید را در سال جاری میلادی به ثبت رساند اما هنوز قیمت این ارز دیجیتال فاصله زیادی با رکورد قبلی خود یعنی 60 هزار دلار دارد. همانطور که می دانید قیمت این رمزارز محبوب در نوامبر 2021 (آبان 1400) از مرز 60 هزار دلار عبور کرد و پس از آن سایر رمزارزهای مطرح بازار مانند اتریوم رکوردهای جدیدی را ثبت کردند.

در همین رابطه باید گفت که قیمت اتریوم در حال‌ حاضر به 1920 دلار رسیده اما هنوز فاصله زیادی با رکورد 4600 دلاری خود در نوامبر 2021 دارد. افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در حالی اتفاق افتاده که در ماه‌های گذشته شاهد ورشکستگی چندین صرافی و همچنین بانک‌های فعال در زمینه ارزهای دیجیتال بودیم.

به عقیده برخی از کارشناسان افزایش قیمت ارزهای دیجیتال نشان از آن دارد که بازار از بحران‌های مربوط به ورشکستگی‌های اخیر عبور کرده است. علاوه بر این در ماه‌های اخیر بانک مرکزی آمریکا با تغییر نرخ بهره بانکی به دنبال مقابله با تورم در این کشور بوده و اکنون با حاصل شدن ثبات نسبی، قیمت رمزارزها نیز رشد داشته است.

از طرفی برخی دیگر از فعالان بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که در پس این افزایش قیمت یک اصلاح سنگین وجود دارد. بنابراین باید منتظر ماند و دید محبوب‌ترین رمزارز بازار می‌تواند قیمت بالای 30 هزار دلار خود را حفظ کند یا خیر.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...