تلاش جدید آمریکا برای نابودی هواوی

اشتراک گذاری :

آن‌طور که پیداست ایالات متحده دست بردار هواوی نیست و می‌خواهد به کلی این کمپانی را از صحنه روزگار محو کند. کنگره آمریکا به دنبال تصویب قانونی است که متحدان این کشور را از به‌کارگیری تجهیزات مخابراتی هواوی و ZTE منع می‌کند. جزئیات را در سایت آقای موبایل ایران بخوانید.

طرح جدید آمریکا علیه هواوی

هواوی همین حالا هم با سخت‌ترین تحریم‌های ایالات متحده روبرو است که می‌تواند هر کمپانی را به زانو در آورد. با این حال هنوز هواوی به طور کامل تسلیم نشده است؛ چیزی که با قانون جدید کنگره آمریکا می‌تواند متحول شود.

کنگره آمریکا به دنبال تصویب قانونی با عنوان «مقابله با تجهیزات مخابراتی غیر قابل اعتماد» است که می‌کوشد شرکای این کشور را از به‌کارگیری تجهیزات ساخت هواوی و ZTE منع کند. در صورت تصویب این قانون، کشورهای دوست و شریک آمریکا با به‌کارگیری تجهیزات هواوی یا ZTE با تحریم‌های ایالات متحده روبرو می‌شوند.

سوزان وایلد، نماینده‌ای که این طرح را پیشنهاد کرده، می‌گوید هواوی و ZTE همانند ماشین پول سازی حزب کمونیست چین عمل می‌کنند و در نقص حقوق مسلمانان اویغور و جاسوسی از شهروندان نقش دارند. به گفته این نماینده آنها خود را موظف می‌دانند که به شرکای خود در ارتقای امنیت و محافظت از حقوق اساسی شهروندان کمک کنند.

به نوشته رویترز این طرح پس از قرائت اولیه در کنگره با اکثریت آرا تصویب شده بود و قرائت آن برای دومین بار بیشتر یک اقدام فرمالیته است. در صورتی که مجلس نمایندگان آمریکا این قانون را تصویب کند، به ایالات متحده در فشار بر شرکای خود برای عدم به‌کارگیری تجهیزات ساخت هواوی و زد تی ایی کمک خواهد کرد.

در حال حاضر عواقب احتمالی برای نقض کنندگان این قانون روشن نیست اما می‌تواند شامل فشار سیاسی، تعلیق همکاری‌های امنیتی و تحریم‌های تجاری باشد. حالا باید منتظر ماند و دید چگونه آمریکا می‌خواهد برای کشورهای دیگر قانون تصویب کند و تأثیر آن بر آینده هواوی چه خواهد بود.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...