این گوشی های شیائومی دیگر آپدیت نمی شوند!

اشتراک گذاری :

بر اساس خبرهای جدید، اخیراً شرکت شیائومی لیست گوشی‌های هوشمندی که دیگر پشتیبانی نرم افزاری و در نتیجه آپدیت نمی‌شوند را بروزرسانی کرده است و اکنون چند گوشی محبوب دیگر مانند پوکو اف 3 (Poco F3) و شیائومی 11 لایت (Xiaomi 11 Lite) نیز به آن اضافه شده‌اند. در ادامه این خبر آقای موبایل ایران به بررسی گوشی‌هایی که اخیراً به این لیست افزوده شده‌اند می‌پردازیم.

به گزارش وب‌سایت معروف GizChina، شیائومی به تازگی لیست دستگاه هایی را که به پایان دوره پشتیبانی خود رسیده‌اند، بروز کرده است. این بدان معناست که این دستگاه‌ها دیگر بروزرسانی رابط کاربری MIUI یا اندروید بعدی را دریافت نخواهند کرد.

لیست بروز شده شیائومی شامل شش دستگاه جدید از خانواده های شیائومی، ردمی و POCO است. شرکت شیائومی در طول هر سال چندین بار این لیست را آپدیت می‌کند. به طور معمول، این لیست شامل گوشی‌های هوشمند قدیمی است که بیش از 2 یا 3 سال از معرفی آن‌ها می‌گذرد و دیگر توسط شیائومی پشتیبانی نمی‌شوند.

شیائومی دیگر این گوشی ها را بروزرسانی نمی‌کند

این شرکت لیست جدید را در وب سایت رسمی خود منتشر کرده است که در ادامه به بررسی گوشی‌های جدید این لیست می‌پردازیم. این لیست اکنون شامل گوشی‌های Xiaomi 11 Lite ،Xiaomi Mi 10s ،Poco F3 ،Poco F3 GT ،Poco X3 GT ،Redmi K40 Pro و +Redmi K40 Pro می‌شود.

اگرچه ممکن است این گوشی‌ها در هفته‌های آتی  بروزرسانی‌های کوچکی برای بهبود عملکرد یا رفع باگ‌های نرم افزاری دریافت کنند، اما این شرکت دیگر فریم‌ور جدید و آپدیت جامعی برای آنها عرضه نخواهد کرد. در نتیجه، تنها بروزرسانی‌هایی که توسعه آنها قبلاً تایید شده است برای این دستگاه‌ها در دسترس خواهد بود.

وصله‌های امنیتی Android نیز دیگر برای دستگاه‌های فهرست شده منتشر نمی‌شوند. در نتیجه ممکن است آسیب‌پذیری‌ها و شکاف‌های امنیتی در نرم افزار دستگاه ظاهر شوند. همچنین هیچ یک از گوشی‌های مزبور به نسخه بعدی رابط کاربری MIUI آپدیت نخواهد شد. از این رو کاربران آنها باید برای گوشی خود به آخرین نسخه MIUI موجود یعنی MIUI 14 بسنده کنند.

در نتیجه اگر شما هم صاحب یکی از گوشی‌های محبوب Xiaomi 11 Lite ،Xiaomi Mi 10s ،Poco F3 ،Poco F3 GT ،Poco X3 GT ،Redmi K40 Pro و +Redmi K40 Pro هستید، دیگر منتظر دریافت آپدیت‌های جدید شیائومی و پچ‌های امنیتی گوگل نباشید. با توجه به اینکه بروزرسانی نرم افزاری و دریافت وصله‌های امنیتی برای امنیت اطلاعات حاضر در گوشی‌های امروزی بسیار حائز اهمیت است، شاید زمان آن رسیده که به فکر خرید یک گوشی جدید باشید.

نظر شما در مورد عدم بروزرسانی گوشی‌های پرطرفداری چون پوکو اف 3، ردمی کا 40 پرو و شیائومی 11 لایت چیست؟ آخرین بروزرسانی که شما با گوشی شیائومی خود دریافت کرده‌‌اید، چه بوده است؟

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...