پیش بینی فروش 5 میلیون دستگاه iPad Pro M1 اپل در سال 2021

اشتراک گذاری :

عرضه 5 میلیونی iPad Pro M1 اپل در سال 2021

آیپد پرو 12.9 اینچی اپل با پردازنده M1 از آن جمله محصولاتیست که می‌تواند برای رنج متنوعی از کاربران جذابیت داشته باشد و تبدیل به محصولی محبوب برای اکثریت کاربران با کاربردها و سلایق مختف شود. همین باعث شده تا اپل ظرفیت تولید این نسخه بزرگ‌تر از تبلت حرفه ای خود را افزایش دهد. همزمان اپل در حال مذاکره با TSMC، تامین کننده تراشه‌های مورد نیاز خود برای افزایش تولید تراشه‌های 5 نانومتری است که آیپد پرو جدید این کمپانی از همین تراشه‌ها با همان معماری 5 نانومتری برخوردارند. پیش بینی‌ها حاکی از اینند که نسخه 12.9 اینچی iPad Pro M1 تحت تاثیر مسائل و مشکلات مختلفی، امسال وارد بازار می‌شود.

در صورتی که TSMC به عنوان یکی از بزرگترین سازندگان تراشه در جهان ظرفیت خروجی ویفرها را افزایش ندهد، کمبود تراشه که در حال حاضر تبدیل به یک بحران در صنعت شده بیش از حد انتظار ادامه خواهد یافت. بر اساس گزارشی تازه به دست آمده، TSMC قصد دارد ظرفیت خروجی خود را از 120 هزار به 140 تا 150 هزار ویفر افزایش دهد. با این افزایش ظرفیت خروجی، اپل می‌تواند تا پایان سال 2021 چیزی حدود 5 میلیون دستگاه iPad Pro M1 را روانه بازار کند و این آمار فقط مختص نسخه 12.9 اینچی این تبلت است.

البته تمام افزایش ظرفیت خروجی TSMC صرفا شامل نسخه 12.9 اینچی آیپد پرو M1 نخواهد شد و نسخه 24 اینچی M1 iMac نیز که تراشه مشابه 5 نانومتری برخوردار است، در این بخش سهیم می‌شود. احتمالا همین باعث شده تا اپل فروش آیپد پرو M1 را فورا آغاز نکند. پیش فروش این دستگاه از 30 آوریل آغاز خواهد شد و احتمالا در ماه می روانه بازار خواهد شد. این تاخیر احتمالا در اثر تداوم کمبود تراشه است اما اپل مشکلاتی هم در تولید انبوه نمایشگرهای mini-LED دارد. همچنین گفته می شود اپل امسال نسخه 14 و 16 اینچی مک بوک پرو را نیز روانه بازار خواهد کرد که این اتفاق مطمئنا فشار بیشتری را بر روی تامین کنندگان کوپرتینویی‌ها اعمال خواهد کرد و بر روی فروش کلی آیپد پرو در سال جاری احتمالا تاثیر منفی خواهد گذاشت.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...